Šport

Novomeške gimnastičarke uspešne v Ljubljani

Piše: R.K.

15.05.2024 09:07

V soboto so se tekmovalke Gimnastičnega društva Novo mesto izkazale na Pokalu Šiška, kjer so dosegle izjemne rezultate v več kategorijah.

Rezultati po stopnjah:

7. stopnja:

Posamično: Tina Ovniček je osvojila drugo mesto, Ema Tomažič pa je bila četrta.

6. stopnja:

Ekipno: Dekleta so osvojila četrto mesto.

Posamično: Klara Matoš je bila četrta, Neža Primc in Nika Belavič sta si delili šesto mesto, Julija Arnuš pa je zasedla deveto mesto.

4. stopnja:

Ekipno: Dekleta (Sara, Ema, Naja, Zala) so zasedla peto mesto.

3. stopnja:

Ekipno: Prva ekipa (Maša, Iza, Paula, Ema Š., Mia) je bila druga, druga ekipa (Ema L., Sofia, Mojca) pa osma.

Posamično (nad 10 let): Maša Grubar je zasedla prvo mesto, Paula Jakše pa deveto.

Posamično (do 10 let): Mia Butalin je bila četrta, Iza Pekolj sedma, Ema Škrbec osma in Mojca Gašperšič deseta.

2. stopnja:

Ekipno: Deklice (Mareja, Lina, Neja, Inja, Patricija) so osvojile šesto mesto.

Posamično (do 9 let): Neja Hudovornik je bila peta, Lina Brunskole Teršar osma, Mareja Hrovat pa deveta.

1. stopnja:

Ekipno: Deklice (Maša, Eva, Ela, Inja, Tia) so zasedle peto mesto.

Posamično (do 8 let): Maša Radešček je osvojila tretje mesto, Sofija Koceva pa je bila osma.

Tekmovalke Gimnastičnega društva Novo mesto so pokazale odlično pripravljenost in borbenost, kar se je odrazilo v številnih visokih uvrstitvah. S temi uspehi so ponovno potrdile svoje mesto med najboljšimi gimnastičarkami v državi.