krava, pašnik Svet24.si

Krava je preskočila ograjo in napadla mirne ...

gaza, čakanje na vodo Svet24.si

Brez goriva bo v Gazi še večja katastrofa

1740383397-i-robert-ilc-pl005-1740383377605 Necenzurirano

Ne Matej Tonin ne Jernej Vrtovec, samo en človek ...

danica hafner fink pl Reporter.si

Janša in Golob bi najraje vladala kot kralja, ...

fantasy web 25-26 Ekipa

Fantasy je nazaj! Nova sezona, novi razburljivi ...

thermana-lasko, lasko, toplice Svet24.si

Pozabite na morje – raje obiščite terme

Prenovljen grad Podčetrtek Svet24.si

Odlična ideja za poletni izlet po Sloveniji

Novice Ljubljana

Ministrstvo sofinancira mobilnost študentov iz šibkejših socialnih okolij

Piše: Radio Krka/STA

Čas objave:
18.08.2016 06:21

Na šolskem ministrstvu podpirajo mednarodno odprtost visokega šolstva in menijo, da je ključna za pridobivanje izkušenj in dodatnega znanja ter za povečanje možnosti zaposlovanja. S tem ciljem ministrstvo sofinancira študijske izmenjave in prakse v tujini za študente iz socialno šibkejših okolij, so sporočili z ministrstva.

Podatki kažejo, da se za mobilnost v najmanjšem deležu odločajo študenti iz socialno šibkejših okolij. Delež teh je okoli 13 odstotkov med tistimi, ki se odločajo za mobilnost. Zato se je ministrstvo odločilo sofinancirati študijske izmenjave in prakse v tujini za te študente. Rok za sprejem ponudb je 31. avgust.

V želji, da bi čim več študentkam in študentom omogočili študentske izmenjave od 21. julija na ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport poteka poziv visokošolskim zavodom, da kandidirajo za sofinanciranje mobilnosti študentov iz socialno šibkejših okolij.

Tako bodo od študijskega leta 2016/17 dalje sredstva za ta namenski dodatek za Erasmus+ študente v višini mesečnega dodatka 270 evrov na študenta zagotovljena s strani ministrstva v okviru sredstev Evropskega socialnega sklada. Dodatek bodo izplačali študentu v celoti pred odhodom na mobilnost.

Sredstva, ki bodo na voljo, so razdeljena na Vzhodno in Zahodno kohezijsko regijo, in sicer skupno znašajo 3,62 milijona do vključno leta 2019.

Vlada je namreč julija sprejela strategijo internacionalizacije slovenskega visokega šolstva do leta 2020. Ta med pet ključnih področij za uresničitev vizije na prvo mesto postavlja mobilnost kot ključen del slovenske visokošolske skupnosti, odprte v mednarodno okolje.