Šport

V Rogaški do desete ligaške zmage

Piše: R.K.

12.12.2022 08:01

Košarkarji Krke tudi po tekmi 10. kroga lige Nova KBM ostajajo neporaženi. Tokrat so v gosteh premagali Rogaško s 83:60 (34:21, 18:13, 13:18, 18:8).

Liga NKBM, 10. krog, 9.12.

Rogaška – Krka 60:83 (21:34, 13:18, 18:13, 8:18)

Krka: Stergar 6 (4 sk, 2 as), Jančar Jarc, Cerkvenik 8 (5 sk), Stipčević 20 (3 sk, 2 as), Stavrov (3 sk, 3 as), Vucić 8 (9 sk, 1 as), Jurković 5 (3 sk), Spasojević 13 (7 sk, 2 as), Špan 17 (1 sk, 6 as), Škedelj 6 (6 sk, 1 as).

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Radosav Spasojević in Mate Vucić. Domači so po dveh minutah in pol vodili z 9:4, potem pa so Krkaši dosegli 11 zaporednih točk in prešli v vodstvo. Stipčević, ki je v prvi četrtini dosegel kar 17 točk, je s trojko ob koncu 8. minute Krkaše prvič popeljal do dvomestne prednosti, ob koncu četrtine pa je bilo 34:21. Krkaši so ves čas druge četrtine mirno vzdrževali prednost večjo od desetih točk, po polčasu je bilo 52:34.

Po petih točkah na začetku drugega polčasa so imeli Krkaši že 23 točk prednosti (57:34), potem pa so se domači z delnim izidom 12:1 zaostanek prepolovili, a jim več kot to ni uspelo. Naši košarkarji so po treh četrtinah vodili s 65:52, v zadnji četrtini pa je Rogaška dala koš iz igre šele ob koncu 38. minute. Krkaši so do konca tekme prednost le še povečevali.

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Mislim, da smo pošteno opravili svoj posel in zasluženo zmagali, zato čestitke ekipi. Dobro smo se pripravili, obramba je bila večino časa na dokaj zglednem nivoju, enako tudi skok. Vrhunski strelski večer v prvem polčasu nam je omogočil, da smo se precej hitro odlepili in potem delo le opravili do konca. Imeli smo tudi nekaj težav, saj je Vucić igral poškodovan in ni treniral tri dni, Stavrov je bil bolan z vročino. Zato čestitke fantom, ki so kljub vsem prišli na tekmo in stisnili zobe.«

Krkaši imajo v Ligi Nova KBM deset zmag v desetih tekmah, naslednjo zmago pa bodo lovili na gostovanju pri Iliriji, ki bo v petek, 16. 12.