Joj, kaj se je zgodilo Oblakovi izbranki: Olga ...

Šport

Tretji poraz za Krkaše

Piše: R.K.

30.01.2023 08:32

Košarkarji Krke so doživeli tretji poraz v letošnji 2. ABA ligi. V 10. krogu so v Banja Luki klonili proti vodilni ekipi domžalskemu Helios Suns z rezultatom 77:84 (20:20, 24:28, 20:14, 13:22). Krka zaseda s sedmimi zmagami in tremi porazi 3. mesto na lestvici regionalne Lige NLB ABA 2.

Liga NLB ABA 2, 10. krog, 28.1.

Krka – Helios Suns 77:84 (22:20, 24:28, 20:14, 13:22)

Krka: Stergar 2 (1 as), Jančar Jarc, Cerkvenik 8 (5 sk), Stipčević 6 (5 as, 4 prid.ž.), Stavrov (2 sk, 1 as), Vucić 18 (11 sk, 3 as), Jurković 2 (2 as), Spasojević 15 (4 sk, 2 as), Špan 7, Macura 19 (12 sk, 2 as).

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so tekmo začeli v postavi Leon Stergar, Miha Cerkvenik, Rok Stipčević, Radosav Spasojević, Mate Vucić. Uvod v tekmo je bil dober, podjeten, predvsem pa učinkovit. Prvih 14 točk Krke sta dosegla Radosav Spasojević in Mate Vucić. Krka je povedla 14:10, potem 19:12, po minuti odmora gostov pa s serijo 1:8 dovolila, da jo Domžalčani ujamejo.V teh zadnjih 122 sekundah je Krka zapravila tri mete iz igre, zgrešila prosti met in še eno žogo. V 2. četrtini so gostje na krilih dobrega zaključka uvodnih desetih minut narekovali tempo, povedli so že 29:36. Minuto in pol nas je s trojko gostom skorajda priključil Jan Špan, ki je zadel za 42:45, polčas pa je dobil Helios (44:48).

V 24. minuti je Helios povedel 46:54. Do 28. minute je sledil preobrat Krke, ki je s z delnim rezultatom 13:1 prišla na 57:55. Gostujoča klop je vzela minuto odmora, po treh četrtinah pa 64:62 za Krko, ki je v 34. minuti po prostem metu Jurija Macure povedla 75:68. Helios je odgovoril s trojko Blaža Mahkovica, Krka pa z dvema izgubljenima žogama, zgrešenimi štirimi prostimi meti in zapravljenima metoma iz igre. Po seriji 0:11 je minuto odmora zahteval tudi naš trener Gašper Okorn, poraza pa to ni več moglo preprečiti.

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: „Čestitam Heliosu za zmago. V tem trenutku so v daleč najboljši formi. Brez dveh igralcev so dobili vse tri zelo zahtevne tekme na tem turnirju v Banja Luki. Menim, da bodo redni del končali kot 1. ekipa. Kapo dol za to, kar so naredili. Mi smo skušali narediti svoje. Ni pa kaj dodati, če tekmo končaš s serijo 2:19 v zadnjih štirih minutah. Po tem si niti ne zaslužiš, da bi zmagal."

Pred košarkarji Krke sta prihodnje dni dve tekmi domačega državnega prvenstva. V 16. krogu Lige NKBM bodo v torek, 31.1., gostovali pri Hopsih na Polzeli (ob 19. uri), v soboto, 4.2., pa odhajajo v 17. krogu Lige NKBM na gostovanje v Šentjur (ob 13. uri).