Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Šport

Stopila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra

Piše: R.K.

01.05.2022 07:00

Na Trsteniku pri Kranju je bila včeraj kolesarska dirka za 1. pokal Mateja Mohoriča, na kateri so naši kolesarji dosegli vrsto odličnih rezultatov. Nejc Peterlin med mlajšimi mladinci in Špela Colnar med starejšimi mladinkami sta stopila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra.

Na zmagovalnem odru so stali še Jakob Omerzel, ki je bil tretji med mlajšimi mladinci, med dečki A je bil Mai Prevejšek drugi , Aljaž Avsec pa tretji. Na zadnji stopnički zmagovalnega odra sta bili tudi Lara Mehle med deklicami B in Maja Vurušič med deklicami C. Zanimiv kolesarski dan je pripravil Kolesarski klub Kranj v sodelovanju s Fundacijo Mateja Mohoriča . Licencirani kolesarji mlajših kategorij so se pomerili na kolesarski dirki za 1. pokal Mateja Mohoriča, ob vsem tem pa je potekala tudi kolesarska zabava, ki jo je s svojo prisotnostjo začinil trenutno peti kolesar na lestvici UCI, član ekipe Bahrain Victorius. Mohorič je vsem najboljšim osebno podelil nagrade. Med starejšimi mladinci je včeraj v Belgiji v dresu slovenske reprezentance nastopil Žak Eržen. Na 120,4 km dolgi dirki, E3 Saxo Bank Classic Juniors (1.1), je bil med 150 kolesarji iz 17 držav najboljši Avstralec Oscar Chamberlain. Med Slovenci je bil najbolj razpoložen Grega Podlesnik, ki je bil 28., Eržen je končal na 42. mestu.