Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Šport Schladming

SP: Tina vrhunsko prvenstvo končala na 5. mestu

16.02.2013 07:12

V Schladmingu so dekleta s slalomsko tekmo zaključila s SP, ki je bilo vrhunsko za slovensko šampionko Tino Maze. Tina je slalom končala na 5. mestu, sicer pa je na prvenstvu osvojila zlato medaljo, dve srebrni, 5. mesto v slalomu in 7. v smuku. Svetovna prvakinja v slalomu je postala komaj 17-letna Američanka Mikaela Shiffrin. V nedeljo bo še moški slalom.

Mlada Američanka, ki je bila po prvi vožnji na tretjem mestu je odlično nastopila v drugo, predvsemv spodnjem drugem delu proge in zasluženo slavila. Druga je bila Avstrijka Michaela Kirchgasser. Po prvi vožnji je bila na 6. mestu, tretje mesto pa je osvojila vodilna po prvem teku, Švedinja Frida Hansdotter.

_________________________________________________

V vodstvu je Švedinja Frida Hansdotter, druga je Finka Tanja Poutiainen in tretja Američanka Mikaela Shiffrin. Začela se je druga vožnja. Tina za vodilno Švedinjo zaostaja za 47 stotink, za drugouvrščeno Finko pa 30 stotink.

_____________________________________________

Najuspešnejša slovenska alpska smučarka vseh časov Tina Maze bo svetovno slalomsko krono napadala z odličnim izhodiščem, startno številko 1. Na startu slaloma bodo štiri Slovenke, ob Mazejevi še Ana Bucik, Katarina Lavtar in Eli Plut.

Plutova si je vstopnico za SP v Schladmingu priborila v internih slovenskih kvalifikacijah, ko je premagala Ano Drev in Ulo Hafner. Kakovosten razkorak med slovensko zvezdnico v Schladmingu in preostalimi tremi slovenskimi slalomistkami je viden že ob pogledu na startno številko. Bucikova bo nosila startno številko 44, Lavtarjeva 51, Plutova pa 56.

Mazejeva bo na prvenstvu napadala svojo že četrto kolajno v Schladmingu, po zlatu v superveleslalomu, srebru v superkombinaciji in srebru v veleslalomu.