Divji zahod v zdravstvu: čiščenje krvi za 5.000...

Ozadje odstopa Tomaža Vesela: kdo je torpediral ...

Poziv trenerja Olimpije: Mi lahko kdo organizira ...

'Jadranka' iz Botrov: Najraje bi se zabila v zid!

Hude obtožbe na račun Rogličevih šefov: Silili...

Šport Apeldoorn

Rokometašice pometle z Izraelkami

02.12.2012 16:44

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v 3. krogu predkvalifikacijskega turnirja za nastop na SP v Srbiji leta 2013 v Apeldoornu premagala Izrael z 38:19 (15:12).

Slovenske rokometašice so po pričakovanju ugnala "outsiderke" iz Izraela, njihova končna uvrstitev pa bo znana po tekmi med Nizozemkami in Avstrijkami, ki se bo začela ob 13.30. Izbranke Uroša Bregarja, ki v deželi tulipanov nadomešča selektorico Marto Bon, so v prvi tekmi ugnale Avstrijke s 26:22, v drugi pa izgubile z Nizozemkami s 23:24.

Slovenke, ki še vedno obžalujejo petkov poraz z Nizozemkami, so korektno opravile svojo zadnjo nalogo na predvalifikacijskem turnirju v Apeldoornu. V prvem polčasu njihova igra ni bila tekoča, na velik odmor so odšle zgolj s tremi goli prednosti, zato pa so v drugem polčasu odločno "pohodile stopalko za plin" in z veliko bolj zavzeto igro v obrambi in napadu slavile s +19.

Na današnji tekmi sta bili najbolj učinkoviti Tamara Mavsar in Barbara Lazović. Prva je dosegla devet, druga pa šest golov.