Šport Rogaška Slatina/Novo mesto

Rogaška premagala košarkarje novomeške Krke

Piše: STA

25.04.2018 21:09

Košarkarji Rogaške so v 11. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko z 88:78 (28:12, 43:30, 67:58).

Niz zmag, vključno z zadnjo za "zeleno mizo" proti Šentjurju, so košarkarji Rogaške podaljšali tudi v derbiju enajstega kroga. Krko so premagali z 88:78, kar je manj, kot so izgubili na prvi tekmi, a kljub temu so s sedmo zmago, četrto zaporedno, prehiteli Novomeščane na tretjem mestu lige Nova KBM.

Rogaška bo v zadnjih treh krogih igrala z ekipami, ki so že v polfinalu oziroma imajo to željo. Najprej jih čaka gostovanje v Domžalah (28. 4.), dva dni kasneje bodo gostili Petrol Olimpijo, tretjega maja pa bodo tekmovanje v skupini za prvaka sklenili v Kopru proti Sixt Primorski. Krka ima po četrtem zaporednem porazu precej lažji razpored. Igrala bo proti ekipam brez možnosti za polfinale - gostila bo Šenčur Ggd in Šentjur ter gostovala pri Iliriji.

Čeprav so gostitelji v prvem polčasu vodili že za devetnajst točk in imeli v tretji četrtini prednost 54:38, so do dveh točk prišli šele v zaključku tekme. Krka se je pet minut pred koncem po delnem izidu 12:1 prebila v vodstvo do 71:70. Ključni sta bili trojki Mitje Nikolića in Dragiša Drobnjaka. Prvi jo je zadel pri izenačenem izidu 75:75, 41-letni Drobnjak pa je dobro minuto pred koncem povedel Rogaško v vodstvo z 81:76.

Prvo ime tekme je bil Dragiša Drobnjak - 18 točk (trojke 5:9), 4 skoki, 3 ukradene žoge, 2 podaji (indeks 19). Po sedemnajst točk in tri trojke vsak sta dodala Miha Fon (6 podaj) in Mitja Nikolić (6 skokov), pri Krki pa je bil prvi strelec Marko Jošilo z 18 točkami (8 skokov).