Sanjska sezona, sanjske počitnice: kam Pogačar ...

Šport Novo mesto

Novomeški košarkarji izgubili proti Crveni Zvezdi

Piše: STA

05.01.2019 06:04

Košarkarji novomeške Krke so v 14. krogu lige Aba izgubili proti srbski Crveni zvezdi s 66:96 (13:22, 31:52, 54:69).

Obračun vodilne Crvene zvezde in zadnjeuvrščene Krke se je končal z zanesljivim zmagoslavjem srbske ekipe, ki je slovenski prizadejala deseti poraz v tem regionalnem košarkarskem tekmovanju.

Izbranci novomeškega trenerja Simona Petrova so hitro občutili moč Beograjčanov, najvišji primanjkljaj pa so si v prvi četrtini pridelali v sami končnici (11:22). Gosti iz srbske prestolnice so tudi v nadaljevanju imeli popoln nadzor nad dolenjskimi košarkarji in prevladovali v vseh elementih igre, v začetku 19. minute pa je zaostanek gostiteljev že znašal 23 točk (25:48).

V drugi polovici tekme se je nadaljevala igra "mačke z mišjo", Beograjčani so imeli vse vajeti igre v svojih rokah in povsem zasenčili novomeške košarkarje, ki so se pred svojimi gledalci trudili po svojih najboljših močeh, a bili povsem nemočni.

Pri Krki je bil najbolj učinkovit Jure Balažič s 13 točkami, eno manj je dosegel Jure Lalić.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 12. januarja, gostovala pri beograjskemu Partizanu.