Šolak ima novo tarčo: po T-2 kupuje še televizijo

Dončić, Golob in starleta: popisujemo ozadje ...

Prvič po izgubljenem finalu in povratku v ...

Šport

Nik Pust in Tai Čebular Kidrič slavila v Gabrju

Piše: R.K.

03.06.2024 11:02

Najmlajši kolesarji KK Adria Mobil so se včeraj v Gabrju, kjer je KD PAPEŽ PODGORJE izvrstno organiziralo mednarodno kolesarsko dirko - POKAL SANDIJA PAPEŽA 2024, odlično odrezali. Osvojili so 2 zlati, 1 srebrno in 1 bronasto medaljo ter še nekaj lepih uvrstitev med najboljših 10.

DEČKI C: 1. Nik Pust, 2. Anže Mede

DEČKI B: 1. Tai Čebular Kidrič

DEKLICE A: 3.Maja Vurušić, 8. Neža Rezelj

ML. MLADINKE: 5. Stella Lindič, 6. Lara Mehle, 7. Iva Colnar

Da je bilo pestro ves vikend pa so poskrbeli tudi mladinci in mlajši člani. Nejc Peterlin in Vid Murn sta v reprezentančnih dresih v Nemčiji nastopila na LVM SAARLAND TROFEO, etapni mladinski dirki, ki jo je dobil Belgijec Jasper Schoofs. Člana kluba Adria Mobil sta bila najboljša posameznika njihove izbrane vrste, Nejc Peterlin je bil 40. (+ 1:15 min), Vid Murn pa 73. (+ 23:16 min). Rezultati:https://www.procyclingstats.com/race/trofeo-karlsberg/2024/gc

Aljaž Turk in Jaka Špoljar sta za reprezentanco Slovenije na Češkem dirkala na DIRKI MIRU (U23) - Course de la Paix, na kateri je slavil Francoz Brieuc Rolland. Aljaž Turk je dirko končal na 71., Jaka Špoljar pa na 94. mestu.

Martin Jurik pa je na Slovaškem nastopil na etapni dirki TRNAVA TOUR 2024, kjer je v 2. etapi, individualni vožnji na čas, osvojil odlično 2. mesto, v 3. etapi pa je bil udeležen v padcu in dirke ni končal. Rezultati: https://www.cyklistikaszc.sk/kalendar/vysledky/pdf24247103a24eafa95d47a20b437.pdf