Na drugem tiru se zapleta: Turki v težavah, kaj ...

Elšnik s kreativno potezo ustvaril upanje: Njegov...

Matjaž Kek med trenersko elito: selektorja ...

Šport Ptuj

Mladi novomeški atleti uspešni na DP

22.06.2015 09:00

Minuli konec tedna je na Ptuju potekalo državno prvenstvo za mlajše mladince in mladinke, ki so se ga udeležili tudi člani atletskega kluba Krka. Moška štafeta je ponovno stopila na oder za zmagovalce in celo podrla klubski rekord.

2. dan tekmovanja

Postava Primoža Potočarja, Tilna Ovnička, Markota Živkovića in Mitje Kolenca se je pomerila na 4x300m. Fantje so dosegli čas 2:26,13, kar je nov mlajšemladinski klubski rekord, ki so ga popravili po trinajstih letih. S tem rezultatom so zmagali.

Šprinterji so poleg tega nastopili na 200m. Najboljši je bil Mitja, ki se je s četrtim časom kvalifikacij (22,71s) uvrstil v A-finale ter prebil na tretje mesto, ko je drugi tek odtekel dve desetinki hitreje (22,51s), s čimer je podrl osebni rekord. Osebne rekorde so postavili tudi preostali trije, ki so se sicer uvrstili v B-finale. Dosegli so naslednje rezultate: Primož - 23,42s, Marko - 23,44s, Tilen - 23,46s. Jan Pureber je končal šestintrideseti (25,44s). Dekleta v isti disciplini so nastopila sledeče: Tinkara Zalokar - osebni rekord 26,50s (šesto mesto v A-finalu), Maja Brezovar - osebni rekord 28,21s (trideseto mesto v kvalifikacijah), Lea Jeriček - 29,42s (sedeminštirideseto mesto v kvalifikacijah).

Žan Žepič je na 3000m podrl osebni rekord, ki ga je postavil na drugo mesto. Ciljno črto je prečkal v času 9:29,08. Jakob Čop je prav tako dosegel osebni rekord 10:15,04, ki je zadostoval za peto mesto.
Tako Maja Pureber kot ženska štafeta 4x300m sta osvojili osmo mesto. Maja je kroglo vrgla 8,45m daleč, štafeta pa je v postavi Tinkara Zalokar, Laura Medved, Lea Jeriček in Maja Brezovar v cilj pritekla s časom 3:01,62.
Jakob Gimpelj se je na 800m veselil novega osebnega rekorda - 2:13,42, s katerim je bil dvanajsti. Laura Medved je dva stadionska kroga premagala v času 2:24,58 in končala deveta.

1. dan tekmovanja

Prvi dan državnega prvenstva za mlajše mladince na Ptuju je bil zelo uspešen za naše atlete.
Moška štafeta 4x100m je v postavi Primož Potočar, Tilen Ovniček, Marko Živković in Mitja Kolenc s časom 43,74s osvojila drugo mesto in podrla devetnajst let star klubski rekord v tej disciplini. Prav tako sta Primož in Marko končala na drugem mestu vsak v svoji paradni disciplini. Marko je na 400m postavil nov osebni rekord 50,76s, Primož pa se je veselil osebnega rekorda na 110m z ovirami - 15,08s.

Na tretjo stopničko je Mitja Kolenc stopil v teku na 100m, katerega je pretekel v času 11,29s. V tej isti disciplini so nastopili še trije naši atleti in dosegli naslednja mesta: Tilen Ovniček peto mesto (11,39s), Primož Potočar dvanajsto mesto (11,70s v predtekmovanju) in Jan Pureber petintrideseto mesto (12,59s). Pri dekletih so na enaki razdalji naša dekleta nastopila takole: Tinkara Zalokar je za las zgrešila oder za zmagovalce, ko je razdaljo premagala v času osebnega rekorda 12,65s, kar ji je prineslo četrto mesto. Lara Florjančič je bila enaindvajseta (13,66s), Maja Brezovar dvaintrideseta (14,12s) in Lea Jeriček sedemintrideseta (14,46s).

V metu kladiva je Maja Pureber končala sedma z metom dolgim 19,91m (osebni rekord). Dekleta so v štafeti 4x100m osvojile osmo mesto s časom 52,53s. Imeli smo še predstavnike v moškem teku na 1500m, kjer so se naši člani zvrstili od četrtega do šestega mesta po sledečem vrstnem redu: Žan Žepič (4:36,83), Jakob Čop (4:43,64) in Jošt Žnidaršič (4:48,47).