Prišepetovalci sončnega kralja: največji vpliv ...

Slovenija ima talent: »Ni vsak talent na dušo ...

Sveti Tadej! Ko je videl, kaj je nad Pogačarjem, ...

Šport Stopiče

Krkašice pred domačimi navijači do novih točk

06.02.2016 11:25

V Športni dvorani Stopiče so včeraj rokometašice novomeške Krke v 13. krogu 1.A DRL lige, gostile ekipo iz Žalca in slavile z rezultatom 24:22.

Prvi polčas so bolje otvorile domačinke, ki so takoj povedle za tri zadetke s 4:1. Gostje se niso pustile nadigrati in z boljšo obrambo preprečile Krkašicam enostavno doseganje zadetkov. Tudi v napadu so uspele izenačiti in do konca polčasa smo spremljali zelo enakovredno igro, na kateri so rokometašice na odmor odšle z neodločenim izidom (10:10).

Tudi v nadaljevanju tekme smo spremljali napeto in zanimivo igro, z dobrima obrambama na obeh straneh, zato je bil vsak zadetek še kako pomemben. Ekipi sta se skozi prvi del drugega polčasa ves čas izmenjevali v vodstvu vendar so v zadnjih 5 minutah pobudo prevzele Krkašice, ki so povedle za tri zadetke (22:19), kar pa je bilo dovolj, da je zmaga ostala doma. Srečanje se je zaključilo pri rezultatu 24:22.

Pri domačinkah je bila najbolj uspešna Dominika Mrmolja s 6 zadetki, pri gostjah pa Jansa Turnšek z 9 (2).