Filmi Roberta Goloba: iz romantične komedije s ...

Razkrivamo: Naslednja okrepitev Celjanov je tukaj!...

Šport

Krka poražena s Heliosom

Piše: R.K.

22.05.2024 07:03

Košarkarji Krke so v tretji, odločilni tekmi polfinala končnice Lige Nova KBM doma izgubili z domžalskim Heliosom s 65-72 (19-13, 10-21, 20-18, 16-20) in tako končali letošnjo sezono.

Liga NKBM, polfinale, 3. tekma, 21.5.

Krka – Kansai Helios Domžale 65:72 (19:13, 10:21, 20:18, 16:20)

Krka: Planinić 4 (3 sk), Stergar 14 (3 sk, 3 as), Bobnar, Bačvić, Cerkvenik 11 (8 sk, 2 as), Jurković 15 (7 sk), Špan 13 (2 as), Plut, Škedelj 8 (12 sk), Smrekar.

Krkaši so tudi tokrat igrali praktično le s šestimi igralci, brez Jairusa Hamiltona in Nike Bačvića ter že dalj časa odsotnih Jurija Macure in Marka Radovanovića. Začeli so v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Miha Škedelj in Darko Planinić. Povedli so z 9-4, potem pa so gostje sredi sedme minute izenačili na 11. Krkaši so po delnemu izidu 8-2 po prvi četrtini vodili z 19-13. V 13. minuti so po trojki Škedlja imeli dvomestno prednost (25-15), potem pa so do konca polčasa dosegli samo še štiri točke, Helios pa 19 in ob polčasu je bilo 29-34.

V tretji četrtini so naši košarkarji ves čas lovili goste in jih v 27. minuti ujeli na 43. S košem Jurkovića so v 29. minuti ponovno vodili (49-47), a so Domžalčan četrtino končali s petimi zaporednimi točkami za 49-52. Z delnim izidom 9-2 je Helios ob koncu 34. minute prišel do dvomestne prednosti (61-51). Krkaši se niso predali in so se tri minute pred koncem približali na tri točke zaostanka (61-64), potem pa jim je zmanjkalo moči in gostje so prišli do zaslužene uvrstitve v finale.

Izjava po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Ključni trenutek na tekmi je bil, ko smo povedli z 49-47 in potem to v trenutku zapravili. Takrat se je tekma začela prelamljati. Obrambno nismo igrali slabo. Želja je bila velika in igrali smo do zadnjih atomov moči. Tekmo smo izgubili s preslabim napadom in 18 izgubljenimi žogami. To je razlog za končno razliko. Žal smo bili v zadnjih dveh tekmah res v težki situaciji, igralci, ki so igrali, pa so res dali svoj maksimum. Danes bi se lahko obrnilo tudi drugače, a smo mogoče skozi celo tekmo hoteli nekoliko preveč na silo in na hitro prelomiti tekmo in to je bila napačna odločitev. Seveda sem razočaran z izpadom v polfinalu in morali bomo to analizirati. Finale je bilo dosegljivo, a nam je v zadnjem mesecu bilo zelo težko. Razočaranje je, a slabe vesti nimam. Fantom, ki so danes igrali in na koncu ostali sami, sem povedal, da sem ponosen nanje. Ostali smo le s šestimi igralci in cela sezona je bila polna nekih nesrečnih slučajev, ki so sicer del športa. Od Macure do Radovanovića, Cousins je bil praktično ves čas poškodovan in trikrat v sezoni smo ga vračali v ekipo. Hamilton ni poškodovan, je pa ves čas bolan in tudi v teh tekmah nam ni pomagal. Bačvić je postal oče, kar ga je izčrpalo. Enostavno se je vse nabralo. To je šport in v zadnjem tednu bi dali zlato za enega zdravega igralca. Sam imam željo ostati v klubu in stvari, ki so šle letos narobe, popraviti. Mislim, da smo se vsi skupaj v tej sezoni veliko naučili.«