Elšnik s kreativno potezo ustvaril upanje: Njegov...

Matjaž Kek med trenersko elito: selektorja ...

Šport Novo mesto

Krka klonila Crveni zvezdi

Piše: Radio Krka, STA

08.12.2015 05:42

Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo s 65:71 (19:17, 40:35, 50:51).

Košarkarji Krke in Crvene zvezde so s ponedeljkovo večerno tekmo končali 13. krog regionalnega tekmovanja. Krka je lani kot prva premagala Beograjčane, zato so si v Novem mestu želeli to ponoviti. A naloga proti eni od ekip z vrha ni bila lahka, po začetnem vodstvu pa so domači v zadnjem delu popustili in dovolili gostom, da so si priigrali dve točki.

Večji del prvega polčasa so vodili domači. Uvodno četrtino so dobili za dve točki, potem pa z nekaj dobrimi akcijami in trojko Mirka Mulalića v pravem trenutku pobegnili najprej na 24:17, potem pa še na 28:20. A Crvena zvezda se je kmalu vrnila, že do polčasa je znižala razliko, vseeno pa so imeli domači s +5 še vedno dobro izhodišče.

A so ga pokvarili že takoj v uvodu tretjega dela, saj je delni izid 0:6 pomenil, da so gostje povedli. Izid je bil nato tesen, prednost pa pred odločilno četrtino za točko na strani gostov.

V zadnjem delu so si domači privoščili nekaj nepotrebnih napak, predvsem po nešportni osebni napaki Mateja Rojca v 32. minuti so gostje pobegnili za šest (52:58). To pa je bila razlika, ki je domača ekipa ni več mogla nadoknaditi. Luka Lapornik, ki je bil pri domačih v teh minutah daleč najboljši in na koncu s 17 točkami tudi prvi strelec tekme, je sicer še približal krkaše na 65:68, bližje pa ni šlo in zmaga je odšla v Beograd.

V naslednjem krogu bo Krka spet igrala doma, 12. decembra bo njen tekmec vodilna Budućnost.