Matjaž Kek med trenersko elito: selektorja ...

Šport Velenje

Gorenje za kanček boljše od Trima

07.11.2012 21:50

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 9. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali trebanjski Trimo s 33:31.

Velenjski rokometaši so pričakovali težko, zagotovo pa ne tako zahtevno in negotovo tekmo. Marko Bezjak in druščina so odpor gostov iz Trebnjega strli v sami končnici, odločilna gola pa sta pri neodločenem izidu 31:31 prispevala Jure Dolenec in Klemen Cehte.

Izbranci gostujočega stratega Ivana Vajdla, ki je pred leti bedel nad rokometaši iz Šaleške doline, so v prvem polčasu prevladovali in si dvakrat priigrali štiri gole prednosti (11:7 in 13:9), a so jih gostitelji v sami končnici vendarle ujeli in izenačili na 16:16.

V prvi polovici drugega polčasa je sprva kazalo na zanesljivo zmago domačih rokometašev, ki so si že priigrali štiri gole prednosti (25:21 in 26:22), a se gosti niso predali in izenačili na 28:28. V pravi končni srhljivki se je tehtnica uvodoma nagnila na trebanjsko stran (28:29), v prelomnih trenutkih pa je bilo vendarle več preudarnosti na strani domačih rokometašev.

V velenjski ekipi je Klemen Cehte dosegel osem, Marko Bezjak pa sedem golov. Pri gostih sta Marko Radelj in Staž Skube prispevala po osem zadetkov.