To je več od vsega: glejte Pogačarjevo reakcijo ...

Kakšen mojster: Iličić z izjemno 'panenko' ...

Šport Bangkok

Gajser drugi na dirki na Tajskem

Piše: Radio Krka/STA

06.03.2016 11:04

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v tajskem Suphan Buriju osvojil drugo mesto.

(Foto: FB)
Tretje mesto v prvi vožnji in peto v drugi sta pomenili, da je zaostal le za zmagovalcem Francozom Romainom Febvrejem, ki je bil najboljši v obeh vožnjah. Febvre je tudi prevzel skupno vodstvo po dveh dirkah, Gajser je drugi.

Febvre je tajsko dirko končal s polnim izkupičkom 50 točk, Gajser jih je zbral 36, tretji je bil s 34 Belgijec Jeremy van Horebeek.

Gajser je na drugo postajo sezone prišel kot vodilni v SP, saj je kot novinec v tem razredu dobil obe vožnji uvodne dirke za SP v Katarju pred tednom dni. Zdaj ga je prehitel Febvre, a so razlike majhne; Francoz ima po dveh dirkah 92 točk, Gajser je zdaj s 86 drugi, na tretjem mestu pa je Rus Jevgenij Bobrišev s 74.

Dirkači se bodo po nekajtedenskem premoru na dirke najvišje ravni vrnili 28. marca, ko se bo tekmovanje preselilo v Evropo, na sporedu bo preizkušnja za VN Evrope v Valkenswaardu na Nizozemskem.