Francija bo med 11. in 29. januarjem gostila svetovno prvenstvo v moškem rokometu. Na največjem rokometnem turnirju v tem letu bodo osmič nastopili tudi Slovenci, naslov svetovnih prvakov pa bodo branili gostitelji prvenstva, ki so tudi papirnati favoriti bližnjega mundiala.
Ljubitelji rokometne igre bodo gotovo prišli na svoj račun, svetovno prvenstvo bo v bržkone najbolj rokometni državi na svetu. Letošnji turnir resda ne prinaša nobenih posebnih ugodnosti v obliki neposrednih uvrstitev na evropsko prvenstvo ali poletne olimpijske igre, ne glede na to pa se obetajo zanimivi in ogorčeni dvoboji, najbolj ambiciozne izbrane vrste pa bodo gotovo storile vse, da na kolena položijo gostitelje zaključnega turnirja, ki jih bo vodil nekdanji izjemni obrambni rokometaš Didier Dinart. Ta je na odgovornem položaju zamenjal legendarnega Clauda Onesto, ki je zadnjih 15 letih s Francijo osvojil kar 13 odličij, od tega osem zlatega, dve srebrnega in tri bronastega leska."Galski petelini" so svojo ranljivost pokazali že na lanskih poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru, ko so na finalnem obračunu morali priznati premoč Dancem. V zadnjem obdobju niso več tako suvereni, na letošnjem prvenstvu pa bodo dodatno moč črpali od svojih privržencev. Na zadnjih štirih svetovnih prvenstvih na Hrvaškem 2009, Švedskem 2011 in Katarju 2015 so prvi zvezdnik Nikola Karabatić in njegovi reprezentančni soigralci izpolnili želje svojih zahtevnih navijačev in se kar trikrat povzpeli na najvišjo stopničko zmagovalnega odra, malce pa jim je spodrsnilo v Španiji 2013, ko so v četrtfinalu klonili proti Hrvatom. V svoji bogati zgodovini so bili najboljši tudi na Islandiji 1995 in v Franciji 2001.
V krog najbolj ambicioznih zagotovo sodijo lanski olimpijski prvaki Danci ter evropski prvaki Nemci, po zvezdah želijo poseči tudi Španci in Hrvati, iz ozadja lahko presenetijo Norvežani, Islandci, Švedi in Madžari. Nekatere izbrane vrste so po lanskih olimpijskih igrah v Braziliji malce prevetrili svoje zasedbe in začele postavljati temelje za nov olimpijski ciklus v Tokiu 2020.
Med njimi je tudi Slovenija, ki je doslej sedemkrat nastopila na svetovnih prvenstvih. Najboljša je bila v Španiji 2013, ko se je prebila v polfinale, po porazu proti Španiji pa nato klonila še proti Hrvaški v tekmi za tretje mesto. V Katarju 2015 je zasedla osmo, v Nemčiji 2007 deseto, na Portugalskem 2003 11., v Tuniziji 2005 12., v Franciji 2001 17. in na svojem premiernem nastopu na Islandiji 1995 18. mesto.
Na letošnjem sklepnem turnirju bodo v skupini A (Nantes) nastopile Francija, Poljska, Rusija, Norveška, Brazilija in Japonska, v skupini B (Metz) Španija, Slovenija, Makedonija, Islandija, Tunizija in Angola, v skupini C (Rouen) Nemčija, Hrvaška, Belorusija, Madžarska, Čile in Savdska Arabija ter v skupini D (Pariz) Katar, Danska, Švedska, Egipt, Bahrajn in Argentina.
V osmino finala - križata se skupini A in B ter C in D - se bodo uvrstile po štiri najboljše reprezentance iz vseh štirih skupin, ki bodo nato igrale v Montpellieru, Albertvillu, Parizu in Lillu, ki so prizorišča tudi četrtfinalnih tekem, medtem ko bodo peto in šestouvrščene izbrane vrste iz vseh štirih skupin nastopile v tako imenovanem predsedniškem pokalu v Brestu. Polfinalni tekmi in oba dvoboja za odličja bodo v pariški AccorHotels Areni.