Marta Kos nima izgovora: udbovske evidence so ...

Elšnik s kreativno potezo ustvaril upanje: Njegov...

miha butara 24 mm Ekipa

Proračun bomo podvojili, to je ogromno za ...

Šport Novo mesto

21.12.2015 11:30

V novomeški športni dvorani Marof se je v soboto odvijal, sedaj že tradicionalni, božično – novoletni turnir, ki ga je ŽKK Krka pripravil v okviru 650 letnice Novega mesta.

Na turnirju je sodelovalo preko 140 igralk iz Črne gore, Hrvaške in domače igralke ŽKK Krka. Prvo polfinalno tekmo je dobila ekipa starejših deklic iz ŽKK Primorja, ki je za 15 točk premagala ekipo Zadra. Na drugi tekmi so Novomeške košarkarice premagale ekipo Kvarner – Viškovo in se prepričljivo uvrstile v finale. Tudi pri mlajših deklicah so se uvrstitve v finale veselile domače igralke Krke in Primorja iz Črne gore.

STAREJŠE PIONIRKE (A igrišče):
1. tekma: ŽKK PRIMORJE HERCEG NOVI : ŽKK ZADAR 63:48 (14:18, 18:8, 16:3, 15:19)
2. tekma: ŽKK KRKA : ŽKK KVARNER – VIŠKOVO 50:36 (11:9, 11:13, 14:6, 14:8)

MLAJŠE PIONIRKE (B igrišče):
1. tekma: ŽKK KRKA : ŽKK ZADAR 49:12 (13:5, 23:0, 7:5, 6:2)
2. tekma: ŽKK PRIMORJE HERCEGNOVI : ŽKK KVARNER – VIŠKOVO 49:27 (17:10, 13:8, 15:4, 4:6)

V finalu mlajših pionirk so slavile Krkašice, ki so prepričljivo premagale ekipo Primorja Herceg Novi iz Črne gore. Pri starejših pionirkah so domačinke morale priznati premoč črnogorski ekipi Primorje Herceg Novi. Tretje mesto pri starejših pionirkah so po napeti končnici osvojile Rječanke, natančneje ekipa Kvarnerja - Viškovo, pri mlajših so bronasto medaljo osvojile Zadrčanke.

Za 3. MESTO: ŽKK ZADAR : ŽKK KVARNER - VIŠKOVO 54:57
FINALE: ŽKK KRKA : ŽKK PRIMORJE HECEG NOVI 43:55

ZA 3. MESTO: ŽKK ZADAR : ŽKK KVARNER - VIŠKOVO 45:32
FINALE:ŽKK KRKA : ŽKK PRIMORJE HERCEG NOVI 60:31

Turnir se je zaključil s podelitvijo pokalov, medalj in nagrade najboljšim ekipam. Bistvo turnirja ni bilo samo v tekmovanju, ampak tudi v druženju ter spoznavanju igralk med sabo, dekleta so v nedeljo odigrala še nekaj prijateljskih tekem.