Velika tragedija: Mladi kolesar umrl, potem ko ga ...

Šport Novo mesto

Piše: Radio Krka

Čas objave:
05.09.2015 20:23

Rokometaši novomeške Krke so v uvodnem krogu 1. NLB Leasing lige premagali Istrabenz Pline Izolo z 31:21 (17:13).

Novomeška ekipa je zanesljivo zmagala na premierni tekmi državnega prvenstva v sezoni 2015/16. Primorska zasedba iz Izole se ji je enakovredno upirala le v prvem polčasu, druga polovica tekme pa je minila v absolutni prevladi ekipe iz dolenjske prestolnice.

Do 20. minute je bil izid dokaj izenačen (11:9), v zadnjih desetih minutah pa so izbranci domačega trenerja Mirka Skoka zaigrali bolj odločno in si na polčasu priigrali štiri gole prednosti (17:13). V začetku drugega polčasa so gostitelji zaigrali zelo prepričljivo, že po petih minutah so povišali na 21:13 in razrešili vse dvome o zmagi, na koncu pa slavili z desetimi goli prednosti.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z osmimi in Grega Okleščen s petimi goli, v gostujoči pa je Peter Božič dosegel pet zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 12. septembra.