Propad Biobanke: denar strank izgubljen. To bo ...

Prišepetovalci sončnega kralja: največji vpliv ...

To je več od vsega: glejte Pogačarjevo reakcijo ...

Življenje na tehtnici: Takšen je bil nekoč Anže

josip ilicic Ekipa

Kakšen mojster: Iličić z izjemno 'panenko' ...

Šport Celje

22.02.2016 05:57

Najbolj zanimiv obračun letošnjega članskega dvoranskega prvenstva je bil prav gotovo finale moškega teka na 60 m, v katerem so nastopili kar trije novomeški atleti.

Boj je bil zelo napet in o zmagovalcu ter ostalih uvrstitvah je odločal fotofiniš. Zlato medaljo si je prislužil Blaž Brulc s časom 6.85 s. Srebro je šlo v roke Gregorju Kokaloviću. Za Blažem je zaostal le 5 tisočink. Ahac Moretti je z novim osebnim rekordom 6.87 s osvojil peto mesto. Od tretje stopničke ga je ločilo le 8 tisočink. Kokalović je bil zelo uspešen tudi v teku na 60 m z ovirami, kjer je že v kvalifikacijah tekel osebni rekord 8.34 s, v finalu pa je zmagal z novim osebnim in klubskim rekordom 8.17 s. Naši najbolši šprinterji so se torej v soboto res odlično odrezali.

Ostali fantje Atletskega kluba Krka pa so se v teku na 60 m razvrstili takole: Blaž Murn - 7.23 s in 25. mesto, Urh Štupar - 7.33 s in 32. mesto, Tilen Ovniček - 7,37 s in 37. mesto ter Domen Koračin 8,18 s in 47. mesto.

Špela Turk je v skoku v višino preskočila letvico na 160 cm in osvojila četrto mesto. Maja Gazvoda je bila z rezultatom 145 cm sedma.

V teku na 60 m je pri dekletih Tinkara Zalokar v B-finalu s časom 7.96 s osvojila drugo mesto. Tjaša Potočar je bila z 8.19 s petnajsta, Kaja Jelinič z 8.27 s sedemnajsta in Katja Ponikvar z 8.81 s dvaindvajseta.