Vroče že pred prekmurskim derbijem: glejte, kako...

Miro Todosovski: “Prodajal sem časopise na ...

Sveti Tadej! Ko je videl, kaj je nad Pogačarjem, ...

Šport Novo mesto

FOTO & VIDEO: Krka - Patrizan 70:75

16.01.2016 14:45

Košarkarji Krke so v 20. krogu lige Aba izgubili s Partizanom s 70:75 (11:13, 27:36, 55:55).

Košarkarji Krke so zabeležili četrti zaporedni poraz v ligi Aba, drugega v nizu pred domačimi gledalci in dvanajstega v tem tekmovanju. Premoč so morali priznati ekipi Partizana, ki jo je v dvorani Leona Štuklja vodil dolgoletni strateg Novomeščanov Aleksandar Džikić.

Tekma je bila zanimiva in napeta vse do konca. Začeli so jo bolje gostje, ki so imeli v drugi četrtini že dvomestno prednost (32:20). A v nadaljevanju je domača zasedba uredila svoje vrste, počasi nadoknadila zaostanek in se sredi tretje četrtine tudi prvič prebila v vodstvo (39:37). Pet minut pred koncem tekme je to znašalo že šest točk, a žal se je Krki tedaj v napadu povsem ustavilo, Partizan pa je z delnim izidom 11:2 prešel v ospredje. Prednost je zadržal vse do konca in se tako po zmagah izenačil s Krko ter pridružil ekipam, ki se potegujejo za peto mesto na prvenstveni lestvici.

Krko v naslednjem krogu (23. 1.) čaka gostovanje v Skopju, še pred tem pa bo v četrtem krogu pokala Fiba v sredo gostila izraelsko zasedbo Maccabija iz Rishona Le Ziona.