Predsednik KZS Matej Erjavec: Razlogi za ...

Erika Pečnik Ladika: Šolski sistem je tako na ...

Aleš Kranjc in boj s kruto boleznijo: Zdravniki ...

Atleti AK Krka Pokalni članski prvaki

Piše: AK Krka

Čas objave:
23.07.2024 11:03

21. in 22.7.2024 je bil v Mariboru Atletski pokal za člane in članice, kjer so se odlično odrezali atleti in atletinje AK Krka. Atleti so prvič postali Pokalni prvaki Slovenije. Že po prvem dnevu so atleti AK Krka prevzeli vodstvo pred ljubljanskim Mass-om, vendar je borba za končno ekipno zmago trajala do zadnje discipline drugega dne (štaete 4x400m).

Uspeh fantov so dopolnila še dekleta, ki so ekipno osvojila tretje mesto in s tem dokazale da se v Novem mestu dela vrhunska atletika.
Člani AK Krka so s potekom dosedanje sezone lahko zadovoljni saj žanjejo odlične rezultate.
Na Ekipnem Prvenstvu Slovenije za U12 so fantje zasedli 3. mesto dekleta pa 2. mesto,
Ekipno prvenstvo Slovenije za U14 so fantje zmagali, dekleta pa so zasedla 5. mesto,
na Atletskem pokalu za pionirje U16 so bili pionirji vice prvaki, dekleta pa so zasedla 7 mesto,
mladinci so na Ekipnem prvenstvu zasedli 4. mesto, mladinke pa 3. mesto,

na Ekipnem prvenstvu za pionirke U16 so fantje zmagali, dekleta pa zasedla 5. mesto, ...

Poleg ekipnih uspehov so bili v prvem delu sezone člani AK Krka zelo uspešni tudi posamično. Prejeli so veliko število medalj na prvenstvenih tekmovanjih in nastopili tudi na večjih mednarodnih preizkušnjah:
Na Evropskem Prvenstvu za člane sta nastopila dva atleta,
za Balkansko Prvenstvo ml. mladincev in mladink je izpolnilo normo in se tekmovanja udeležilo sedem atletov in atletinj,
na Evropskem prvenstvu za mlajše mladince/ke so nastopili štirje atleti, ...
Z veseljem pričakujemo drugi del atletske prvenstvene sezone, ki se bo pričel, 31. avgusta z Ekipnim prvenstvom za mlajše mladince.