Dončić, Golob in starleta: popisujemo ozadje ...

Šport

9 naslovov državnega prvaka

Piše: R.K.

27.05.2024 09:31

V nedeljo, 26. maja, so taekwondoisti Fight Club Shony dosegli izjemne rezultate na državnem prvenstvu v Celju. Tekmovalci so osvojili kar 27 medalj in s tem postali najuspešnejši klub na tekmovanju.

Na tekmovanju so zmagali v 29 borbah, kar jim je prineslo 9 zlatih, 9 srebrnih in 9 bronastih medalj. Med najuspešnejšimi je bila Donna Vaš, ki je osvojila dvojni naslov državne prvakinje v kategorijah deklic do 24 kg in v kicku. Leni Bizjak je uspela ubraniti lanskoletni naslov pri kadetinjah do 51 kg. Naslove državnih prvakov so osvojili tudi Kristijan Muždekić (ml. kadeti do 30 kg), Miha Tomše (ml. kadeti do 33 kg), Amelia Koritnik (ml. kadetinje do 36 kg), Janis Vaš (kick dečki 2018), Darijan Muždekić (dečki do 27 kg) in Iva Glogovšek (ml. kadetinje do 51 kg).

Poleg zlatih medalj so se veselili tudi srebrnih, ki so jih osvojili Nea Glogovšek, Matej Zagmajster (ml. kadeti do 43 kg), Nuša Vodopivec (ml. kadetinje do 33 kg), Tija Libenšek (kadetinje do 44 kg), Darijan Muždekić (kick dečki 2017), Neja Majcen (mladinke do 55 kg), Živa Zajec (deklice do 21 kg) in Ajša Ismić (deklice do 33 kg).

Bronaste medalje so prejeli Žan Zajec (ml. kadeti do 30 kg), Janis Vaš (dečki do 24 kg), Evita Koritnik (deklice do 24 kg), Luka Leban (ml. kadeti do 33 kg), Nik Grozina (kadeti do 45 kg), Živa Zajec (kick deklice 2017), Neja Boh (kick deklice 2018 in deklice do 24 kg) in Liam Kikkolat Varlec (dečki do 21 kg).

Najpomembnejše tekmovanje pomladnega dela sezone je za njimi, Fight Club Shony pa veseli dejstvo, da so otroci, ki se vsak dan trudijo razvijati svoj potencial, prejeli zasluženo nagrado za svoje delo. V klubu so letos osvojili kar 15 naslovov državnega prvaka (3 v karateju, 3 v boksu in 9 v taekwondoju), kar nedvomno priča o strokovnem klubskem delu in obeta svetlo prihodnost njihove olimpijske vizije.