Elšnik s kreativno potezo ustvaril upanje: Njegov...

Šport Domžale

2. miting Mladi asi atletike

Piše: Radio Krka, AK NM

31.08.2015 16:47

2. atletski miting Mladi asi atletike je v Domžale v soboto privabil lepo število mladih slovenskih atletov in atletinj. Tekmovanja so se udeležili tudi nekateri člani Atletskega kluba Krka Novo mesto.

V kategoriji pionirk U12 je Taja Dragišič tekmovala v skoku v daljino, kjer si je s skokom dolgim 4,04 m prislužila bronasto medaljo. V teku na 200 m pa je s časom 31,94 s zasedla peto mesto.

Pri pionirjih U16 jeTadej Rolih v skoku v daljino osvojil drugo mesto (5,30 m), Nik Mihalič pa je bil s 4,66 m tretji. Leon Čulk je nastopil v teku na 100 m in 200 m. Na daljši razdalji se je veselil osebnega rekorda 25,17 s, na krajši je prišel skozi cilj v času 12,46 s. V obeh disciplinah je zasedel sedmo mesto. Filip Šobar je bil v obeh disciplinah štirinajsti. V teku na 100 m je dosegel čas 12,88 s, v teku na 200 m pa 27,10 s.

Pri mladinkah je Tinkara Zalokar v teku na 100 m osvojila bronasto medaljo (12,98 s), v teku na 200 m je bila s časom 27,02 s osma. Lea Jeriček je na krajši od obeh razdalj končala na dvanajstem mestu (14,35 s), na daljši pa na petnajstem (29,75 s). V obeh disciplinah je pri mladincih nastopil tudi Primož Potočar. V teku na 200 m je bil s časom 24,08 s peti, v teku na 100 m je s časom 12,08 s zasedel sedmo mesto.