Širitev Skupne občinske uprave občin Dolenjske in Bele krajine. Urejanje površin nekdanje drevesnice v Portovalu.
Širitev Skupne občinske uprave občin Dolenjske in Bele krajine
Na rotovžu so v sredo, 15.januarja predstavniki 12 občin podpisali sporazum o delovanju Skupne občinske uprave občin Dolenjske in Bele krajine. Namen podpisa je sprejetje novih priključenih občin Šentjernej, Šmarješke Toplice in Kostanjevica na Krki ter izvajanje novih nalog pri obstoječih občinah.
»Skupne občinske uprave so mehanizem, ki nas povezuje v ožjih ali širših regijskih okoljih. S tem pridobimo vsi, saj občine lažje zagotavljamo kvalitetne storitve za naše občane,« je povedal župan Gregor Macedoni. Izrekel je dobrodošlico novim trem članicam in se zahvalil vsem ostalim za dosedanje sodelovanje. Župan občine Šentjernej, Jože Simončič, se je strinjal, da z dobrim medsebojnim sodelovanjem vsi pridobimo na področju vsebin, kakovosti dela in strokovnosti.
S pridružitvijo novih občin Skupna občinska uprava občin Dolenjske in Bele krajine postaja ena največjih v Sloveniji. Poleg prej omenjenih novih članic ter Mestne občine Novo mesto, jo tvorijo še Občina Straža, Občina Mokronog-Trebelno, Občina Mirna, Občina Šentrupert, Občina Škocjan, Občina Semič, Občina Metlika in Občina Črnomelj.
Urejanje površin nekdanje drevesnice v Portovalu
V Portovalu se je minuli konec tedna začelo urejanje zapuščenih in nedostopnih površin nekdanje drevesnice. Ureditev tega degradiranega dela Portovala bo omogočila nove, kakovostne in širši javnosti dostopne površine za druženje in rekreacijo ter površine za izvedbo različnih izobraževanj in delavnic v naravi. Dela bodo predvidoma trajala mesec in pol. Izvajalec del obiskovalcem gozda svetuje, naj bodo pozorni in se v tem času zaradi lastne varnosti izogibajo delovnemu območju.
Gozdno gospodarstvo Novo mesto bo izvedlo strokovno sanacijo območja, ki zajema odstranitev razpadajočih betonskih delov gredic, ki so ostali v gozdu in so služili nekdanji drevesnici. V sklopu teh del bosta izvedena tudi nujna posega redčenja in sečnje dotrajanih in neuporabnih dreves in grmičevja na sedaj zapuščeni in zaraščeni površini. S sanacijo in skrbjo za primestni gozd ustvarjajo bolj kakovosten gozdni prostor in njegovo varno in prijetno uporabo. Urejena površina bo tako na voljo najširši javnosti za druženje in rekreacijo, poleg tega bodo tu potekale organizirane izobraževalne, športno-rekreativne, sprostitvene in druge društvene aktivnosti.