481785942_966490139003796_6754231600997637268_n Svet24.si

Učiteljica naj bi posilila dijaka; trdi da je ...

Laura Loomer Svet24.si

Trumpa obiskala razvpita vplivnica, sledila so ...

anton-rop, esoenergija Necenzurirano

Dokumenti: Anton Rop je v ozadju podjetja, ki je ...

1743154670-dsc0338-1743154632215 Reporter.si

Po telenoveli Roberta in Tine še družinska ...

luka doncic lebron james Ekipa

Fotografija, ki je zažgala splet: Luka v ...

xjtrd_1115x560_acf_cropped Dober Tek

Velikonočni recept, ki bo navdušil ljubitelje ...

nina, petrol, zacetki-na-petrolu, klemen-bunderla Izpostavljeno

5 nasvetov za vse, ki začenjate z novo službo

Novice

Mestna občina Krško na prvem srečanju projekta SOFTacademy v Talinu

Piše: Mestna občina Krško

Čas objave:
06.12.2024 09:19

Predstavniki Mestne občine Krško so se konec novembra udeležili prvega srečanja v okviru evropskega projekta SOFTacademy, ki ga sofinancira Evropska urbana pobuda za mesta (angleško: European Urban Initiative – EUI).

Vodilni partner projekta je estonska prestolnica Talin skupaj z ostalimi partnerji Tallinn University of Technology, MTÜ Living Street, Estonian Union of Co-operative Housing Associations, Yoko Oma OU, Think Softer Planning AB, ter tremi pridruženimi partnerji med katerimi je poleg Krškega še poljska Varšava in finski Lahti.

Cilj projekta SOFTacademy je z uporabo različnih tehnologij in deležnikov pospešiti krožno prenovo večstanovanjskih stavb znotraj sosesk ter prikazati, kako pobude prebivalcev pri prenovi spodbujajo preoblikovanje prostora, vključno s pripadajočimi zunanjimi površinami. Mestna občina Krško v okviru projekta sodeluje s pripravo idejne zasnove ureditve prostora v mestnem jedru Krškega in projektne dokumentacije za ureditev zapuščenega prostora bivše trgovine Borovo in bivše trgovine Tuš, ki bosta temelj za nadaljnje korake pri prenovi omenjenega objekta, načrtovana pa je tudi ureditev okolice objekta. S sodelovanjem v projektu SOFTacademy Mestna občina Krško potrjuje svojo zavezo k ustvarjanju boljše kakovosti bivanja za svoje občane.

Na uvodnem srečanju v Talinu, ki je potekalo 26. in 27. novembra, so partnerji razpravljali o pomenu mednarodnega sodelovanja in vključevanja lokalnih skupnosti v procesu preobrazbe mestnih sosesk, pri čemer so bili predstavljeni primerih dobrih praks v Talinu.

Verjamemo, da je projekt SOFTacademy priložnost, da s pomočjo mednarodnega sodelovanja ter izmenjave znanj in izkušenj ustvarimo soseske, ki ne bodo le prostor za bivanje, temveč bodo po prenovi in novi vlogi posameznih objektov postala privlačna in urejena mestna okolja, ki sledijo trajnostnemu razvoju.