policijski čoln Svet24.si

Slovenski policijski čoln tokrat še cenejši

20250703-01454373 Svet24.si

Golob: Cern najboljše kar lahko dosežeta Evropa ...

fotka 4 Necenzurirano

Afera odpadki: zakaj so inšpektorji spregledali, ...

zobje kri zobar Reporter.si

Resnična zgodba iz Ljubljane, ki bi lahko bila ...

diogo jota 1 Ekipa

Popoln šok – v prometni nesreči umrl zvezdnik ...

Preventivno gasilsko vozilo_Art kamp 3 Svet24.si

Požar doma: preverite, kako ukrepati

petrol, pot-neustavljivih, kopalisce-tivoli, energetska-prenova, ljubljana, mol Svet24.si

Energetske spremembe, s katerimi zmagamo vsi

Kronika Ljubljana

VIDEO: Meritve hitrosti na 617 lokacijah po Sloveniji

Piše: STA/Radio Krka

Čas objave:
18.04.2018 13:17

Policisti bodo danes na 617 lokacijah po vsej Sloveniji med 6. in 18. uro merili hitrost voznikov. Maraton nadzora hitrosti bo izvajalo okoli 200 policistov, v okviru svojega rednega dela pa se bodo v nadzor nad prehitrimi vozniki vključevali tudi drugi policisti.

Maraton nadzora hitrosti bodo v Sloveniji izvedli četrto leto zapored in izkušnje iz preteklih let kažejo na to, da policisti na dan nadzora ugotavljajo zelo malo prekoračitev hitrosti, kar je tudi glavni namen akcije, so sporočili s policije. Takrat namreč po njihovih informacijah hitrost prekorači okoli 3,5 odstotka voznikov, medtem ko ob izvajanju rednih kontrol ugotavljajo okrog 8 odstotkov prekoračitev. Osnovni namen nadzora tako ni usmerjen v kaznovanje voznikov, temveč v spreminjanje njihovih vozniških navad, navajajo v policiji.

Radar
Merjenje hitrosti vožnje
Foto: M.K., Radio Krka

Na avtocesti A2 v okolici Brežic, kjer je hitrost omejena na 130 kilometrov na uro so ujeli prehitrega voznika. Oseba, ki je sedela za volanom mercedesa, je le-tega na omenjenem odseku 'pognala' do 187 kilometrov na uro, je poročal spletni portal lokalno.si.

Maraton nadzora hitrosti je sicer del nacionalne akcije Hitrost ubija - vozimo pametno, ki jo vodi in koordinira agencija za varnost prometa ter se je začela v ponedeljek.

Prehitra vožnja je še vedno najpogostejši vzrok za nastanek prometnih nesreč z najhujšimi posledicami, v katerih ljudje umirajo ali se hudo poškodujejo, je v ponedeljek opozoril Robert Vehovec iz sektorja prometne policije Generalne policijske uprave. Lani je zaradi neprilagojene hitrosti na naših cestah umrlo 46 ljudi.

Policijska marica
Poostren nadzor prometa
Foto: M.K., Radio Krka