Šport Val d'Isere

Zmaga Lari Gut, Ferkova na 4. mestu

Piše: Radio Krka, sta

18.12.2015 15:07

Švicarka Lara Gut je zmagovalka prve letošnje alpske kombinacije za svetovni pokal alpskih smučark v Val d'Iseru. Najboljša Slovenka je bila Maruša Ferk na četrtem mestu.

Za le stotinko sekunde je bila počasnejša Američanka Lindsey Vonn. Tretje mesto je pripadlo Avstrijki Michaeli Kirchgasser (+0,91), najboljša Slovenka je bila Maruša Ferk na četrtem mestu (+1,25). Vanja Brodnik je bila 10. (+3,01).

Švicarka je najboljše prihranila za drugi del kombinacije, slalom, saj je nadoknadila 38 stotink sekunde zaostanka za najhitrejšo na smuku Vonnovo ter se po zmagi na veleslalomu v Aspnu drugič v sezoni zavihtela na najvišjo stopničko zmagovalnega odra. Gutova je vpisala še 14. zmago v svetovnem pokalu.

Zelo dobro je nastopila Ferkova, ki je bila komaj 28. na smuku (+3,24), slalom pa je začela kot tretja na startu. Ferkova je vpisala najboljšo uvrstitev v alpski kombinaciji v svetovnem pokalu ter je izenačila drugo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, ko je bila marca 2010 četrta na smuku v Crans Montani. Edine stopničke je doslej vpisala januarja 2009, ko je bila tretja na slalomu v Garmisch-Partenkircnu.

Točke je s 27. mestom osvojila še Ana Bucik (+5,86), ki je bila komaj 43. po smuku, medtem ko je Ilka Štuhec, četrta na smukaški progi, v slalomu odstopila.