Šport Koper

Zmaga Koprčanov

Piše: Radio Krka/STA

05.10.2016 20:54

V 6. krogu 1. rokometne lige je ekipa Koper 2013 z 39:34 premagala trebanjske rokometaše.

Rokometaši trebanjskega Trima so v 6. krogu prve slovenske rokometne lige izgubili težko tekmo na Primorskem. Koprčanom so morali priznati poraz, saj so bili domačini boljši z 39:34.

Koprska zasedba je zavoljo mednarodnih obveznosti - konec tega tedna bo v gosteh igrala prvo tekmo drugega kroga v evropskem pokalu EHF proti portugalskem Portu - že danes opravila svoje obveznosti na domačem prizorišču in ukanila trdoživo ekipo iz Trebnjega.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so se morali za zmago pošteno potruditi, Dolenjci so jih namreč pošteno namučili. V 43. minuti so zaostajali za tri gole (24:27), nato naredili delni izid 3:0 in izenačili na 27:27, v prelomnih trenutkih dvoboja pa vendarle zlomili odpor izbrancev gostujočega trenerja Romana Šavriča. V 54. minuti so povišali na 35:31, v končnici pa brez stresnih trenutkov dosegli peto zmago v državnem prvenstvu.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Grega Krečič z devetimi in Žiga Smolnik z osmimi goli, v gostujoči pa je Tevž Grandovec dosegel devet, Miloš Djurdjević pa osem zadetkov.