'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

Šport Are

Vlhova do premierne zmage, do točk tudi Bucikova

13.12.2015 12:21

Dvajsetletna Slovakinja Petra Vlhova je na tekmi za svetovni pokal alpskih smučark dobila slalomsko tekmo v švedskem Areju. To je njena prva zmaga v svetovnem pokalu. Slovenka Ana Bucik je bila 26., za Vlhovo je zaostala 4,09 sekunde. Druga je bila Švedinja Frida Hansdotter (+0,59), tretja pa Norvežanka Nina Loeseth (+0,65).

Druga Slovenka Katarina Lavtar je bila za drugo vožnjo prepočasna, zaostala je 3,68 sekunde, kar je bilo dovolj za 36. mesto.

Slovakinja je leta 2014 osvojila naslov mladinske svetovne prvakinje v slalomu, vse tekmice pa je presenetila s startno številko 19.

Na startu ni bilo najboljše slalomistke zadnjih sezon Američanke Mikaele Shiffrin, ki je na ogrevanju pred sobotnim veleslalomom padla in si poškodovala koleno. Shiffrinova je že odpotovala v domovino, kjer bo opravila dodatne zdravniške preglede.