Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

Šport Krško

Uspešen zaključek krških nogometašev

21.05.2016 20:42

Nogometaši Krškega in Domžal so se v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli brez zadetkov.

Nogometaši Krškega so uspešno končali prvo sezono v zgodovini kluba med najboljšimi slovenskimi klubi. V zadnjem krogu so osvojili točko, ki jim zagotavlja udeležbo v Prvi ligi Telekom Slovenije tudi v prihodnji sezoni. Krčani so ob gol razliki 32:40 zabeležili devet zmag, 14 neodločenih izidov in 13 porazov, kar jim je naneslo 41 točk in končno šesto mesto.

Podobno zadovoljni so s sezono tudi v Domžalah. Končali so jo na tretjem mestu, s čimer so si tretjič v zadnjih štirih sezonah zagotovili uvrstitev v kvalifikacije za evropsko ligo. Domžalčani so vknjižili štirinajst zmag, trinajst neodločenih izidov in devet porazov. Njihova gol razlika je + 15.

Zadnja tekma na stadionu Matije Gubca je bilo veliko bolj pomembna za gostitelje, ki so na zadnjih tekmah točke zbirali bolj po 'kapljicah' - v štirih krogih so trikrat remizirali. Tudi tokrat so se postavili hrabro na travnato površino; s čvrsto obrambo so branili točko, ki so jo potrebovali, hkrati pa v napadu poskušali doseči zadetek.

Ker se tudi Domžalčani niso bistveno naprezali, prav veliko priložnosti na tekmi ni bilo. V prvem polčasu so bili domači nekoliko več pri žogi, vendar je vse njihove poskuse vratar Adnan Golubovič uspešno krotil. Podobna je bila slika tudi v nadaljevanju. Vratar gostov je bil prvo ime tekme, saj je najzaslužnejši, da je izid ostal 0:0.

V 61. minuti je ubranil močan strel Dina Hotića z 20 metrov, deset minut pozneje se je izkazal ob poskusu Luke Volariča, na pravem mestu pa je bil tudi v 79. minuti, ko je neovirano z desetih metrov streljal Luka Žinko. V zaključku tekme so do svoje najlepše priložnosti prišli tudi Domžale, vendar je strel Filipa Jankovića obranil vratar Marko Zalokar.