Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

Šport Trebnje

Trebanjski levi z osmo prvenstveno zmago

Piše: STA

03.12.2021 21:32

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 11. kroga lige NLB premagali Ljubljano z 39:34 (21:15).

Trebanjci so osvojili načrtovani točki, zanje pa so se morali pošteno potruditi. Po osmi zmagi - na svojem računu imajo še dva neodločena izida - so se vodilnim Celjanom približali na točko, pred tretjeuvrščenimi Škofjeločani pa imajo dve točki več. Ljubljančani ostajajo na predzadnjem mestu v 14-članski elitni ligi.

V začetku drugega polčasa je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev domačega trenerja Uroša Zormana, ki so si že priigrali sedem golov prednosti (22:15).

V nadaljevanju so močno popustili, kar so Ljubljančani izkoristili in v 45. minuti izenačili na 25:25.

Tekma je bila odprta do 52. minute (33:31), prelomni trenutki dvoboja pa so minili v znamenju dolenjskih rokometašev, ki so tri minute kasneje povedli s 36:32 in razrešili dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Marko Kotar, v gostujoči pa Jure Lukman. Oba sta dosegla po šest zadetkov.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Gorenje Velenje, trebanjska pa bo gostovala v Slovenj Gradcu.