Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Šport Trebnje

Trebanjski levi dobili sosedski derbi

Piše: STA

24.09.2021 21:21

Rokometaši trebanjskega Trima so v 3. krogu lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico s 30:26 (16:12).

Dolenjski obračun se je končal z zmagoslavjem Trebanjcev, ki so upravičili vlogo papirnatih favoritov in dosegli tretjo zmago v elitnem domačem ligaškem tekmovanju, medtem ko so gosti iz Ivančne Gorice že tretjič zaporedoma igrišče zapustili sklonjenih glav.

Do 26. minute je bila tekma izenačena, po izidu 11:11 pa so na parketu zagospodarili izbranci domačega trenerja Uroša Zormana in prvo polovico tekme končali z vodstvom štirih golov (16:12). Gostitelji so imeli v drugem polčasu vse zadeve pod nadzorom, lokalne tekmece, ki so se letos znova vrnili med najboljše, so vseskozi držali na varni razdalji treh do štirih golov.

trimo-trebnje---sviš-ivančna-gorica
Trimo Trebnje - Sviš Ivančna Gorica
RK Trimo Trebnje

V domači ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Filip Glavaš s šestimi goli, v gostujoči je zadetek več dosegel Simon Vidmar.

Zasedba iz Trebnjega bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila Gorenje Velenje.