Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Novo mesto

Luka Bojanc odličen na Šalamunovem memorialu

25.10.2017 12:22

Na 50. Šalamunovem memorialu so nastopili tudi predstavniki Gimnastičnega društva Novo mesto. Med fanti pa se je odlično odrezal Luka Bojanc.

V Mariboru je bilo minuli petek in soboto mednarodno tekmovanje v športni gimnastiki za ženske in moške, 50. Šalamunov memorial, ki so se ga udeležili predstavniki Avstrije, Madžarske, Slovaške, Hrvaške, Malte, Ukrajine, Srbije in Slovenije. Tekmovanja so se udeležili tudi trije predstavniki Gimnastičnega društva Novo mesto.

V ženski konkurenci sta nastopili Neža Erpič v kategoriji deklic starih 12 let ali mlajše ter Vita Prijanovič v kategoriji deklic starih 10 let ali mlajše. Luka Bojanc je bil edini predstavnik GD Novo mesto v moški konkurenci in je nastopil v kategoriji članov. Tekmovanje je štelo tudi kot državno prvenstvo v absolutni kategoriji.

Neža Erpič je tokrat tekmovala kot članica državne reprezentance (Slovenija 1). Dekleta so ekipno osvojila odlično 2. mesto. Najboljšo uvrstitev je Neža dosegla na parterju, kjer je prejela šesto najboljšo oceno.

8-letna Vita Prijanovič je tokat prvič nastopila na mednarodnem tekmovanju. Najboljšo uvrstitev je tudi ona dosegla na parterju. Prikazala je lepe vaje in povsem upravičila svoj nastop na tem tekmovanju.

Med moškimi pa je tekmoval tudi Luka Bojanc iz Gimnastičnega društva Novo mesto, ki je v konkurenci slovenskih telovadcev osvojil prvo mesto na kar treh orodjih in sicer krogih, drogu in preskoku, za nameček pa je dodal še tretji mesti na konju in parterju. Odlični rezultati na posamičnih orodjih so mu prinesli tudi naslov državnega prvaka v mnogoboju za leto 2017  oz. v seštevku šestih orodij, v katerem je sicer v absolutni kategoriji osvojil osmo mesto. Uspeh mladega slovenskega telovadca je velika vzpodbuda za prihajajoče leto, v katerem ga čaka kar nekaj tekem.