Skrito v raju: Igralci takšne evforije niso ...

Špilak tik pod stopničkami

Piše: Radio Krka/STA

Čas objave:
06.04.2013 17:44

Izkazal se je slovenski kolesar Simon Špilak, ki je baskovsko pentljo končal na skupnem četrtem mestu (+0:35).

Kolumbijec Nairo Quintana (Movistar) je skupni zmagovalec letošnje kolesarske dirke po Baskiji. Drugo mesto je zasedel Avstralec Richie Porte (+0:02), tretje pa Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (+0:34). Izkazal se je tudi slovenski kolesar Simon Špilak (Katjuša), ki je baskovsko pentljo končal na skupnem četrtem mestu (+0:35).

Današnjo 24 kilometrov dolgo preizkušnjo v vožnji na čas v okolici Beasaina je dobil Nemec Tony Martin (Omega Pharma-Quick-Step), za njim pa sta se uvrstila Quintana (+0:17) in Španec Benat Intxausti Elorriaga (+0:32). Špilak je današnji kronometer v deževnem vremenu končal na petem mestu, za Martinom pa je zaostal 48 sekund.

Drugi slovenski predstavnik Janez Brajkovič (Astana) je letošnjo dirko po Baskiji predčasno končal na četrtkovi četrti etapi.