Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

Šport Basel

Sevilla najboljša v evropski ligi

19.05.2016 05:30

Nogometaši Seville so v finalu evropske lige v Baslu premagali Liverpool s 3:1 (0:1) in tako še tretjič zapovrstjo osvojili to tekmovanje.

(Foto: fb/sevillafc/)

Sevilla je poskrbela za zgodovinski dosežek. Tretjič zapovrstjo je osvojila evropsko ligo, ob tem pa petič slavila v tem tekmovanju (prej znanem še kot pokal Uefe).

Sevilla je bila že doslej rekorderka tekmovanja s skupno štirimi naslovi, najboljša je bila v letih 2006, 2007, 2014 in 2015, v finalu pa je predvsem po zaslugi drugega polčasa svoj ugled še povečala.

Liverpool, ki se lahko pohvali s tremi tovrstnimi lovorikami, in sicer iz let 1973, 1976 in 2001, je bil v prvem delu boljši, v drugem pa je deloval precej nebogljeno proti prerojenim Špancem.

V prvem polčasu so prvi dve priložnosti imeli prav Angleži, v osmi minuti je Emre Can od daleč sprožil, David Soria pa se je izkazal z lepo obrambo, nato pa je Daniel Sturridge, ki se je že pred tem znašel v obetavnih situacijah, v 26. minuti prav tako poskrbel, da se je španski vratar izkazal.

V 32. minuti je Sevilla prvič resneje zagrozila, ko je malce zgrešil Kevin Gameiro. Tri minute zatem pa so Liverpoolčani povedli, ko je z roba kazenskega prostora zadel Sturridge.

Že po nekaj sekundah drugega dela pa so Andaluzijci izenačili, Mariano je podal pred gol do Gameira, ki je žogo le poslal v prazno mrežo. Seviljski nogometaši so nato nadaljevali ofenzivo, ki se jim je bogato poplačala.

Najprej je Gameiro zapravil še dve priložnosti, v 64. minuti pa je Victor Vitolo podal do Cokeja, ki je zadel z roba šestnajsterca za 2:1. Osem minut pozneje je Sevilla povedla s 3:1, ko je Coke v mrežo potisnil odbito žogo in tako potrdil nov naslov za andaluzijsko ekipo.