Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

Šport Ribnica

Sanjska igra Ribničanov za zmago proti Maribor Braniku

24.03.2016 05:13

Po dveh izjemnih prestavah v državnem prvenstvu in zmagah proti Loki in Krki, so rokometaši Riko Ribnice še v tretje slavili. Sinoči so pred 400 gledalci  v napeti končnici iz napredovanja na sklepni turnir pokalnega tekmovanja izločili Maribor Branik. Hkrati so »sladko« maščevali za minimalne poraz decembra lani v prvenstveni tekmi. Izid sinočne tekme je bil 28:27, ob polčasu so gostitelji vodili s 15:12.

Gostje so s tremi zadetki Anteja Kaleba sicer takoj na začetku povedli s 3:1, a so jih Ribničani s premišljeno igro v napadu v 10 minuti z zadetkom Jana Grebenca ujeli (5:5). Odlično realizacijo v napadu so gostitelji kronali z zadetkom izjemno razpoloženega kapetana Blaža Nosana v 26. minuti in si priigrali pet zadetkov naskoka.

V 2. polčasu so varovanci Slavka Iveziča bolj odločno zaigrali v obrambi ter z nekaj hitrimi protinapadi iz minute v minuto manjšali zaostanek. V 41. minuti so se z zadetkom razpoloženega Kaleba približali na samo gol zaostanka 19:18, kmalu pa izid izenačili. Matic Verdenik je 54 minuti Mariborčane prvič v drugem polčasu pripeljal v vodstvo 25:26 popeljal Mariborčane. Ko je kazalo, da je tekma prelomljena, so gostitelji ob bučni podpori dvakrat zadeli za prevzem vodstva(27:26). Mariborski rokometaši so v naslednjem napadu izenačili, in imeli , po napaki gostiteljev, napad za vodstvo, ki pa ga žal niso izkoristili.

Po minuti premora domačega trenerja je 45 sekund pred koncem za 28:27(končni izid) zadel Andris Celminš, Kaleb pa v zadnjih sekundah s strelom čez vrata ni uspel izenačiti.

Za Ribničane so v polno zadeli Leban (9),Grebenc(6),Nosan in Fink po 5, Celminš(2) ter Henigman (1). Kaleb je bil z osmimi zadetki najboljši strelec gostov.