Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Šport Ribnica

Rokometaši Ribnice ostajajo edino neporaženo moštvo

Piše: STA

10.11.2018 07:25

Rokometaši Riko Ribnice so v tekmi 9. kroga lige NLB premagali Dol TKI Hrastnik z 32:25 (17:11).

* ŠC Ribnica, sodnika: Čretnik in Turnšek (oba Celje).
* Riko Ribnica: Bojić, Strmljan 4, Horvat 5, Vujačić 8, Glavan, Žagar 1, Knavs 2, Lešek 2, B. Nosan 1, Klarič, Kovačič 3, Pucelj 2, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 3, Košmrlj.
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Brilej 4 (1), Ajdari 1, Grušovnik 3, Pintar 1, Bauerheim 3, Gospodarič 1, Hribšek 2, Ramić 2, Ribič, Simončič 2 (1), Nunčič, Cigler, Koprivc 6 (1).
* Sedemmetrovke: ŠC Ribnica /, Dol TKI Hrastnik 5 (3).
* Izključitve: ŠC Ribnica 6, Dol TKI Hrastnik 4 minute.
* Rdeč karton: /.

Rokometaši Ribnice tudi po devetem krogu ostajajo edino neporaženo moštvo prve rokometne slovenske lige.

Ribnica že od začetka tekme ni dopustila presenečenja in je takoj povedla za tri gole. Gostitelji so se nekajkrat približali na dva gola, v 22. minuti je bilo 12:10, potem pa so domači dvignili ritem igre in do konca polčasa Hrastniku dovolili le še en gol, samo pa so zadeli petkrat za izid polčasa 17:11.

Domači so v drugem polčasu mirno nadzirali potek srečanja in gostom niso pustili, da bi se približali, k čemer je pripomogle tudi razpoloženi Nebojša Bojić, ki je ubranil več kot polovico strelov. Ribnica je zmagala s sedmimi goli razlike, rezultat je bil 32:25, z osmimi zadetki je pri domačih izstopal še Risto Vujačić, pri Hrastničanih pa s šestimi Luka Koprivc.

Ribnica bo v prihodnjem krogu v soboto, 17. novembra, gostovala pri Ivančni Gorici, Hrastnik pa bo v sredo, 14. novembra, gostil Gorenje.