Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Šport Ljubljana

Real in Manchester City prva polfinalista lige prvakov

Piše: Radio Krka/STA

13.04.2016 05:04

Nogometaši Reala Madrida in Manchester Cityja so prvi polfinalisti lige prvakov. Madridčani so izločili Wolfsburg, potem ko so na povratni četrtfinalni tekmi s 3:0 premagali Wolfsburg, ta je prvo tekmo dobil z 2:0, Manchester City pa je z domačo zmago z 1:0 in remijem 2:2 v Parizu izločil PSG.

Junak tekme v Madridu je bil trikratni strelec Cristiano Ronaldo (16., 17., 77.), ki je tako na desetih tekmah v tem tekmovanju dosegel že 16 zadetkov. Real je 23. v zgodovini nadoknadil zaostanek s prve tekme, pri čemer je vedno "preživel" gol ali dva zaostanka.

Nemška ekipa je z uvrstitvijo v četrtfinale dosegla svoj največji uspeh, dvakrat pred tem je prišel do četrtfinala evropske lige, leta 2010 je izpadel proti Fulhamu, lani pa proti Napoliju.

V Manchestru pa je zmagoviti zadetek dosegel Kevin de Bruyne v 76. minuti, Sergio Agüero je v 30. minuti zapravil še najstrožjo kazen. City se je tako prvič v zgodovini uvrstil v polfinale lige prvakov.

City je prvič v ligi prvakov zaigral pred štirimi leti, a ni prišel dlje od osmine finala. V prvi sezoni je izpadel v skupinskem delu, prav tako v drugi, naslednji dve sezoni pa jih je v osmini finala izločila Barcelona.

Ta bo zvečerj od 20.45 igrala povratno tekmo proti madridskemu Atleticu, klub Jana Oblaka ima pred tem proti branilki naslova ugodno izhodišče, saj je izgubil z 1:2. Na drugi tekmi bo Bayern v Lizboni branil prednost 1:0 proti Benfici.