Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Šport

Poraz Krke proti Iliriji

Piše: R.K.

25.04.2023 07:53

Košarkarji Krke so v izredno izenačeni tekmi 25. kroga Lige Nova KBM izgubili z Ilirijo v Ljubljani z 89:92 (23:23, 18:21, 28:26, 20:22). Tako so zabeležili svoj 5. poraz in so sedaj z 20 zmagami na drugem mestu na lestvici, za Heliosom zaostajajo za zmago.

Liga NKBM, 25. krog, 24. 4.

Ilirija – Krka 92:89

Krka: Stergar 16 (6 sk, 2 as, 2 prid.ž.), Jančar Jarc, Cerkvenik 15 (6 sk, 3 as), Stipčević 15 (3 sk, 5 as), Stavrov 4 (1 sk), Vucić 5 (5 sk, 2 as), Spasojević 18 (3 sk), Špan 8 (3 sk, 4 as), Plut, Škedelj 8 (5 sk), Bobnar, Petrovič.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Andrej Stavrov, Leon Stergar, Miha Škedelj in Mate Vucić. Moštvi sta se menjavali v vodstvu celo prvo četrtino, še največji prednost je imela Ilirija, ki je v 7. minuti vodila 16:11. Po prvi četrtini je bilo izenačeno na 23. Na začetku druge četrtine so Krkaši povedli s 30:26, prednost štirih točk pa je bila njihova najvišja na celi tekmi. Domači so v drugi polovici četrtine z osmimi zaporednimi točkami prišli do vnovičnega vodstva in po prvem polčasu so vodili s 44:41.

V 23. minuti so domači vodili s 50:45, potem pa sta Miha Cerkvenik in Stipčević Krkaše pripeljala do vnovičnega vodstva. Krkaši so še dvakrat imeli štiri točke prednosti, a je Ilirija pred zadnjo četrtino imela minimalno prednost (70:69). Krkaši so nazadnje vodili na začetku 33. minute, ko je bilo 74:72, potem pa so gostitelji s sedmimi zaporednimi točkami ponovno ušli. Po košu in zadetemu prostemu metu so imeli dve minuti pred koncem prednost šestih točk (88:82). Krkaši se niso predali in osem sekund pred koncem je Radosav Spasojević zadel za 89:90, nato pa je zgrešil dodaten prosti met za izenačenje. Klobučar je dobil skok in nato zadel oba prosta meta, Krkašem pa v zadnjih sedmih sekundah ni uspelo več izenačiti.

Izjava po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Zaslužena zmaga Ilirije, za kar jim čestitam. Mi nismo bili pravi. Kljub vsemu, redko se obregnem ob stvari, na katere res ne morem vplivati, so pa stvari, ki bodejo v oči in motijo. Marsikdo bo vedel, o čem govorim.«

Krka bo v 26., predzadnjem ligaškem kolu v nedeljo, 30. 4., ob 20.00 gostila Hopse s Polzele.