Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Šport Sevnica

Nika Dobovšek dosegla nov šolski državni rekord

Piše: AK Sevnica, P.Z.

07.06.2018 11:19

Atletski stadion v Žalcu je bil tudi letos prizorišče finala osnovnošolskega atletskega tekmovanja.

Že sama uvrstitev na omenjeno tekmovanje predstavlja uspeh, saj se nanj uvrsti zgolj 20 najboljših v posamičnih disciplinah. Letošnji finale je bil poseben tudi zaradi rekordnih dosežkov, kar trije so se zgodili.

Lastnica novega šolskega rekorda na 1000 m je postala tudi atletinja AK Sevnica Nika Dobovšek, ki je kilometrsko razdaljo pretekla s časom 2:54, 52.

Iz atletskega kluba Sevnica se je na veliki finale uspelo uvrstiti skupno kar devetim atletom.

Na zmagovalni oder se je poleg Nike uvrstila tudi Ajda Slapšak, ki je bila v teku na 600 m druga. V isti konkurenci sta tekli še Naja Zupančič in Živa Slapšak, ki sta zasedli 9. In 11. mesto, med fanti je bil Tjaš Pelko 6. Na 1000 m pa so tekmovali Še Lea Haler (9. mesto), Tomaž Sešlar (5. mesto) in Luka Lazar (12. mesto). V skoku v višino je bila Ana Sinkovič med starejšimi učenkami 6.