Šport Ljubljana

Največ gledalcev je pritegnila tekma z Anglijo

Piše: Radio Krka/STA

19.12.2015 08:46

Ljubitelji nogometa v Sloveniji so letos najbolj množično obiskali tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016, in sicer 14. junija v Stožicah. Takrat si je dvoboj z Anglijo po podatkih Nogometne zveze Slovenije na stadionu ogledalo 15.796 gledalcev.

Ti so videli zanimivo predstavo, v kateri je Milivoje Novaković domači vrsti priigral vodstvo v 37. minuti. Nato pa je dvakrat zadel Jack Wilshere v 57. in 73. minuti ter preobrnil potek tekme. Upe Slovencev je obudil Nejc Pečnik z izenačujočim zadetkom v 84. minuti, le dve minuti zatem pa je Angležem zmago priigral Wayne Rooney.

Angleži so na koncu tudi osvojili prvo mesto v skupini se uvrstili na Euro 2016, Slovenija pa je ostala brez njega v dodatnih kvalifikacijah po dveh tekmah z Ukrajino.

Rekordni obisk domačih nogometnih tekem Slovenije pa znaša 16.135, toliko gledalcev se je zbralo na odprtju stadiona v Stožicah, ko je Slovenija 11. avgusta 2008 premagala Avstralijo z 2:0.