Poroka na prvi pogled: Ozadje Andrejeve ...

Na krilih Stergarja in Cerkvenika do 1. mesta

Piše: R.K.

Čas objave:
29.04.2024 09:32

Košarkarski klub Krka je v zadnjem, 27. krogu Lige NKBM dosegel prepričljivo zmago proti ekipi Kansai Helios Domžale (99:84.). S to zmago je ekipa trenerja Gašperja Okorna zasedla 1. mesto po rednem delu državnega prvenstva. V četrtfinalu se bo v soboto, 4. maja, ob 20. uri doma pomerila s 6. ekipo rednega dela – torej Termami Olimia ali LTH Castingsom.

Krka – Kansai Helios Domžale 99:84 (18:26, 32:13, 25:17, 24:28)
Krka: Planinić 7 (5 sk), Hamilton 11 (10 sk), Stergar 28 (3 sk, 12 as), Bobnar 7 (2 sk), Bačvić (2 sk), Cerkvenik 31 (5 sk, 2 as), Jurković 11 (6 sk, 2 as), Špan, Plut, Škedelj 4 (1 sk, 3 as).

Krka je nastopila v okrnjeni zasedbi. Jurij Macura in Marko Radovanović sta že predčasno sklenila sezono, manjkal pa je tudi poškodovani kapetan Jan Špan. Za nameček jo je v 1. četrtini skupil še Niko Bačvić, ki do konca tekme ni več stopil na parket.

Domžalčani so prvo četrtino dobili s 16:24, bili so razigrani, domačini pač ne. Prebudili sta jih prej omenjena poškodba Bačvića (močan udarec v glavo) in minuta odmora. Od 11. minute naprej je igrala le Krka, ki je prednost višala iz minute v minuto. Naša ekipa je s 50:39 dobila prvi polčas, z 32:13 2. četrtino. Prvo ime polčasa je bil Miha Cerkvenik, dosegel je 19 točk, od tega je iz petih poizkusov zadel prav toliko trojk. Krka je v prvem polčasu dosegla devet trojk, popuščala ni niti v nadaljevanju, zmaga ni bila vprašljiva. Dobro je svojo minutažo izkoristil tudi Anže Bobnar. Trener Okorn mu je namenil 21 minut, v tem času je Anže dosegel sedem točk.

Ob prej omenjenemu Mihi Cerkveniku (31 točk, 7/8 za tri, pet skokov) velja izpostaviti še Leona Stergarja (28 točk, 12 podaj). Omenjena igralca, Cerkvenik in Stergar, sta bila glavna tvorca delnega izida 41:11 med 13. in 23. minuto, ki je Krko iz zaostanka desetih točk (20:30) pripeljal do prednosti 61:41.

Gašper Okorn, trener:
„Na začetku tekme smo se po poškodbi Nika Bačvića znašli v zelo nenavadni situaciji. Ostali smo brez organizatorjev igre. Menim, da smo se dobro znašli, ta poškodba pa je bila po moji oceni celo moment, ki je tekmo peljal v drugo smer. Sam menim, da smo zasluženo zmagali. Od zaostanka smo bili boljša ekipa. To 1. mesto je neka nagrada za celotno sezono. Sicer pa nam to 1. mesto ne pomeni veliko, začenja se končnica, začenja se povsem neka druga zgodba."

Sistem tekmovanja

Četrtfinale se bo začel 3. in 4. maja, drugi tekmi bosta 7. in 8. maja, morebitni tretji pa tri dni kasneje. Krka začenja četrtfinale v soboto, 4.5. V primeru napredovanja se bodo Novomeščani in Domžalčani znova srečali v polfinalu,