Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

Šport Ribnica

Loka zasluženo do točk v Ribnici

01.11.2015 08:50

Rokometaši Riko Ribnice so nepričakovano ostali brez točk na tekmi 9. kroga v prvi državni ligi proti Urbanscape Loki. Izid srečanja, ki je bil odigran pred 200 gledalci, je bil 29:26 (12:13).

"Moramo priznati, da nas je tokrat nadigrala boljša ekipa, mi smo svoje priložnosti po ceni zapravili," je bil po srečanju kratek domači trener Robert Beguš.

Gostje so v uvodnih minutah pokazali podjetno igro in kmalu po napakah Ribničanov v napadu povedli s 4:1. Gostitelji so le prišli do svoje igre z izjemno obrambo in si z delnim izidom 7:0 priigrali prednost 8:4. A le za kratek čas. Ločani so s hitrim prenosom žoge in pogostimi menjavami narekovali hiter tempo, kateremu so Ribničani v nadaljevanju vse težje sledili. Minimalna prednost iz prvega polčasa se je v nadaljevanju stopila, Loka je prevzela pobudo in do konca tekme ves čas vodila, največkrat z enim ali dvema zadetkoma. Med 48. in 52. minuto so gostitelji zapravili pet priložnostih za prevzem vodstva. Na drugi strani so gostje dosegli nekaj lahkih zadetkov in si v končnici priigrali vodstvo treh zadetkov.

V domači ekipi je bil z osmimi zadetki najboljši strelec Blaž Fink, pri gosteh pa z devetimi Aleks Kavčič.