Šport

Krkaši z Rogaško

Piše: R.K.

09.12.2022 08:07

Košarkarji Krke drugo tretjino Lige Nova KBM odpirajo z gostovanjem pri Rogaški. Tekma bo danes ob 20. uri.

Krkaši so po devetih tekmah v Ligi Nova KBM še vedno neporaženi, Rogaška pa je s štirim zmagami in petimi porazi šesta na lestvici. V prvi tekmi v Novem mestu so naši košarkarji slavili s 105:67.

Izjava pred tekmo:

Gašper Okorn, trener Krke: »Normalno se pripravljamo na tekmo z Rogaško. Poskušali bomo odigrati bolje kot v drugem polčasu proti Zlatorogu, ko smo se prehitro zadovoljili z opravljenim v prvem polčasu. V obrambi se v določenih situacijah dobro branimo, a bomo morali biti bolj konstantni pri nekaterih manjših stvareh. Kar se tekme z Rogaško tiče, pa prva tekma v Novem mestu ni nikakršno merilo za to drugo tekmo. Rogaška je bila takrat brez Špana in novinca Smitha. Sedaj so v veliko boljšem stanju kot na prvi tekmi, zato pričakujemo težko tekmo, ki nam bo prav prišla kot priprava na tretji turnir ABA lige.«

V 2. polovici decembra na 3. turnir Lige NLB ABA 2

S tekmami 6. in 7. kroga se bo v drugi polovici decembra nadaljevalo regionalno tekmovanje Liga NLB ABA 2. Naši košarkarji bodo tokratni turnir odigrali s Srbiji na Zlatiboru, kjer jih čakata dve tekmi. Uvodoma se bodo v ponedeljek, 19.12., pomerili z ekipo HKK Široki, v četrtek, 22.12., pa jih čaka še tekma proti moštvu Vrijednosnice Osijek.