Šport Novo mesto

Košarkarji Krke poraženi

Piše: STA

23.11.2018 07:56

Košarkarji novomeške Krke so v 6. krogu lige Nova KBM izgubili proti Sixt Primorski z 90:100 (18:32, 46:51, 67:81).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 500, sodniki: Petek (Maribor), Škrbec (Kranj) in Krajnc (Limbuš).
* Krka: Osolnik 9, Bratož 23 (4:5), Lalić 15 (1:1), Škedelj 19 (4:4), Cinac 6, Balažič 8, Stipaničev 3, Fifolt 2, Marinelli 2, Jančar Jarc 3.
* Sixt Primorska: Šiško 15 (3:4), Hodžić 8 (2:2), Čakarun 16 (4:5), Harris 15 (2:2), Jagodić Kuridža 10 (0:2), Ferme 10 (2:2), Vujasinović 3, Marinković 9 (3:5), Vončina 14 (6:6).
* Prosti meti: Krka 9:10, Sixt Primorska 22:28.
* Met za tri točke: Krka 15:31 (Bratož 5, Škedelj 3, Cinac 2, Balažič 2, Osolnik, Stipaničev, Jančar Jarc), Sixt Primorska 14:20 (Harris 3, Šiško 2, Hodžić 2, Jagodić Kuridža 2, Vončina 2, Vujasinović).
* Osebne napake: Krka 28, Sixt Primorska 19.
* Pet osebnih: Jančar Jarc (40.).

Novomeški košarkarji so doslej v ligi le enkrat izgubili, a tokrat so doživeli drugi poraz, Primorci so bili celo tekmo v ospredju. To pomeni, da je na vrhu lestvice Sixt Primorska, še štiri ekipe pa imajo identičen točkovni izkupiček, in sicer Krka, Petrol Olimpija, Rogaška in Zlatorog.

Primorci so tekmo silovito začeli in povedli z 10:0, domači pa so prvi koš dosegli šele v peti minuti. V sedmi so gosti vodili že z 21:8, še točko več prednosti pa so nesli v drugo četrtino. Tudi v tej so bili ves čas v ospredju, a so se jim domači še pred koncem polčasa približali na ulovljivo razliko.

A prav zraven jim ni uspelo priti niti v tretji četrtini, še več, ekipa z Obale je še povečala prednost in znova pobegnila tudi za 14 točk, v zadnji četrtini tudi za 16. Upanje domačih je znova vzplamtelo dobrih šest minut pred koncem, ko so se z novim naletom tekmecem približali le na štiri točke (82:86).

Dobre tri minute pred koncem so prišli celo samo na -3, a česa več jim ni uspelo storiti. Primorci so se na koncu vendarle veselili kar zanesljive zmage po boljši igri v izdihljajih tekme.

Pri domačih je s 23 točkami izstopal Domen Bratož, pri gostih, pri katerih je šest igralcev doseglo dvomestno število točk, pa je bil s 16 najboljši Marjan Čakarun.

Krka bo v 7. krogu igrala proti Šenčurju, datum tekme še ni znan, Sixt pa bo igral v nedeljo proti Hopsom s Polzele.