Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Šport Rogaška Slatina

Košarkarji Krke do zmage

Piše: Radio Krka/STA

03.04.2016 07:41

Košarkarji Krke so včeraj v 4. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško z 78:68. Krko v nadaljevanju doma čaka derbi z Unionom Olimpijo.

V derbiju četrtega kroga Nova KBM za prvaka so košarkarji Krke zadali Rogaški prvi poraz na domačem parketu. Pred polnimi tribunami so zasluženo zmagali z 78:68, saj so imeli širši nabor kakovostnih igralcev, ki je v odločilnih trenutkih prevesil tehtnico na svojo stran.

Prve tri četrtine so bile izenačene, Novomeščani pa so odločilno prednost naredili v začetku zadnjih desetih minut. Prišli so do vodstva 64:54, ki ga do konca niso izpustili iz rok. Krka se je znova izkazala s kolektivno igro; pet njenih igralcev je imelo dvomestni izkupiček. Luka Lapornik je izstopal s trojkami (5:6, 17 točk), Ive Ivanov je imel 14 točk in 6 skokov, po 12 točk sta dosegla Boban Tomič (7 podaj) in Matej Rojc, enajst pa jih je dosegel Jure Lalić. Pri Rogaški je Davis Darwin zbral 18 točk.

Liga Nova KBM se bo nadaljevala čez dobrih deset dni, saj je naslednji konec tedna rezerviran za zaključne turnirje v mlajših kategorijah. Rogaško v gosteh čaka Tajfun, Krko pa doma derbi z Unionom Olimpijo.