Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Gajser v Trentinu četrti

Piše: Radio Krka

Čas objave:
15.05.2016 15:30

Slovenski dirkač Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva v motokrosu za VN Trentina v Pietramurati osvojil četrto mesto.

Zmagal je domačin Antonio Cairoli, drugi je bil Nemec Maximilian Nagl, tretji pa Belgijec Kevin Strijbos. Gajser še vedno vodi v skupnem seštevku, zdaj ima 317 točk, njegov prvi zasledovalec Romain Febvre pa 306.

Ne Gajser ne Febvre današnje prve vožnje nista začela najbolje, Gajser se je moral naprej prebijati z 18. mesta v prvem krogu, Febvre pa je padel in tudi ni končal povsem na vrhu, bil je šesti.

Gajser je večji del dirke lovil priključek do vodilne trojke, nazadnje mu je v predzadnjem krogu še uspelo prehiteti Belgijca Jeremyja van Horebeeka in priti do četrtega mesta in novih 18 točk za SP. Z njimi je pred nadaljevanjem osme dirke sezone, druga vožnja elitnega razreda MXGP bo na sporedu ob 17. uri, ohranil in še nekoliko povečal prednost v SP.

V Pietramurati, kjer se je ob progi zbralo zelo veliko slovenskih ljubiteljev motokrosa, nastopa še en slovenski dirkač, Peter Irt pa je prvo vožnjo končal na 25. mestu.