Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Šport Ljubljana

Gajser padel in se poškodoval

Piše: Radio Krka/STA

23.09.2016 09:35

Slovenska reprezentanca v motokrosu bo na pokalu narodov v Maggiori močno oslabljena, saj je Tim Gajser v sredo na treningu na domači progi padel, v četrtek pozno zvečer pa je postalo uradno, da v Italiji ne bo dirkal.

Svetovni prvak v razredu MXGP si pri padcu ni ničesar zlomil, je pa potolčen, po posvetu z zdravniki pa bo okreval doma.

"V sredo na treningu je padel. Je potolčen, nima ničesar zlomljenega. Upali smo, da bo lahko nastopil, vendar smo se po posvetu z zdravniki odločili, da bo ostal doma in okreval," je potrdila Andreja Prel, vodja avto-moto športa pri AMZS.

Selektor Bogomir Gajser, oče Tima Gajserja, je tako ostal brez najmočnejšega slovenskega orožja, ki bi moral dirkati v razredu MXGP. Namesto njega je že v Italiji Peter Irt. Jan Pancar bo nastopil v razredu MX2, Jernej Irt pa v kategoriji open.

V soboto so v Maggiori na sporedu kvalifikacije, 19 najhitrejših reprezentanc se bo neposredno uvrstilo v nedeljski finale A, zmagovalka finala B pa bo prav tako dobila mesto v finalu A. V Maggiori bo sicer dirkalo 39 reprezentanc.

Slovenija je na zadnjem pokalu narodov lani v francoskem Erneeju osvojila 21. mesto, leto poprej je bila nazadnje v finalu A. V latvijskem Kegumsu je osvojila 20. mesto, takrat pa si je Tim Gajser zlomil tri vretenca. Najboljša slovenska uvrstitev je sicer osmo mesto iz leta 1998. Slovenci so si za cilj pred potjo v Maggioro postavili preboj v finale A, želja pa uvrstitev med 10. in 15. mestom, kar pa bo ob odsotnosti Gajserja težko dosegljivo.