Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Novo mesto

Piše: KK Krka

22.12.2019 08:36

Novomeški košarkarji so v 12. krogu ABA lige izgubili pri FMP-ju v Beogradu z 81:84 (18:18, 26:18, 20:24, 17:24). Krkaši imajo sedaj v ABA ligi štiri zmage in osem porazov, v prihodnjem krogu pa bodo v nedeljo, 29. 12., ob 18.00 v zelo pomembni tekmi gostili moštvo Zadra. Že v nedeljo, 22. 12., pa jih v SKL čaka gostovanje pri Zlatorogu v Laškem.

Liga ABA, 12. krog, 20.12.
FMP – Krka 84:81 (18:18, 18:26, 24:20, 24:17)
Krka: Cosey 23, Jones 11, Marinelli 19, Fifolt 3, Balažić 10, Rakičević 6, Lapornik 9.

zdesetkana-krka-v-beogradu-brez-zmage, kk-krka
Zdesetkana Krka v Beogradu brez zmage

Krkaši, ki so tekmo odigrali brez poškodovanih Daliborja Đape, Marka Jošila in Ivana Ramljaka, so tekmo začeli v petorki Glenn Cosey, Petar Rakičević, Luka Lapornik, Jure Balažič in Žiga Fifolt. Povedli so z 8:2 in vodili praktično celo prvo četrtino, na koncu pa je bilo 18:18. Na začetku druge četrtine so domači povedli s 25:20 in sledila je prva minuta odmora Krkinega trenerja Vladimirja Anzulovića. Po njej so Krkaši hitro prešli nazaj v vodstvo, polčas pa so končali s sedmimi zaporednimi točkami za vodstvo s 44:36.

Drugi polčas se je začel s sedmimi točkami FMP-ja in že sredi 22. minute je Anzulović vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši ponovno prišli do osmih točk prednosti, po 30 minutah pa so vodili s 64:60. Prevladovali so tudi na začetku zadnje četrtine. Po trojki Rakičevića in dveh Coseya so povedli v 34. minuti s 73:62, na začetku 36. minute pa je bilo 76:65. Zaradi petih osebnih napak je igro nato moral zapustiti Marvin Jones, minuto kasneje, pri 76:71 pa še Cosey. Domačim je v štirih minutah uspel delni izid 16:0, s čimer so našim košarkarjem preprečili, da bi prišli do pomembne zmage.